sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

„Ile dasz dobrego z siebie, tyle Ci się zwróci…”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wolontariusze z Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu  oraz z WZDZ w Opolu w dniu 29 marca 2023 roku  spotkali się z seniorami z Domu Opieki Sióstr Franciszkanek w Opolu. Myślą przewodnią naszych działań było spotkanie międzypokoleniowe. Uczniowie z seniorami wspólnie wykonywali świąteczne ozdoby, dekorowali  wielkanocne, styropianowe  jajka, zające i  kurczaczki oraz malowali wykonane w szkolnej pracowni odlewy gipsowe. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w czasie tworzenia pięknych ozdób wielkanocnych. W międzyczasie odbywały się wspólne rozmowy na różne tematy. Podczas spotkania seniorzy uśmiechali się, emanowali ogromem pozytywnej energii. Spotkanie było również okazją do degustacji świątecznych wypieków wykonanych przez  wolontariuszy z WZDZ. W czasie pracy nad ozdobami podopieczni DPS częstowali się ciastami, śmiali się, żartowali. Seniorki  opowiadały  o dawnych przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, o potrawach znajdujących się na stole, a także o kultywowanych tradycjach. Następnie młodzież opowiadała, jak to wygląda obecnie w ich domach.
Na koniec naszej wizyty przekazaliśmy podopiecznym Domu Opieki Sióstr Franciszkanek w Opolu kolorowe czasopisma, krzyżówki oraz nowe książki.
Dziękuję  bardzo Pani Katarzynie Kapałce za serdeczne przyjęcie wszystkich wolontariuszy oraz Siostrom: Damaris i Judycie za mile spędzony czas.
Dziękuję pani Eli Studnickiej za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia oraz Naszym Drogim Wolontariuszom: Joasi Raczek, Oli Thomali,Justynce Orzeszynie, Ewelince Białek i Madzi Bieniusa.

Młodzież i seniorzy już nie mogą doczekać się następnego spotkania. Okazuje się, że mimo różnicy wieku, mamy wiele wspólnych zainteresowań i  możemy spędzać czas razem z dużą satysfakcją.
Lucyna Magierowska

„Ile dasz dobrego z siebie, tyle Ci się zwróci…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content