sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

W mroźne środowe przedświąteczne przedpołudnie na opolskim rynku podczas VI edycji Śniadania Wielkanocnego, można było skosztować tradycyjnych potraw począwszy od gorącego żurku po przepyszne ciasta, jak również dania z różnych zakątków takich jak Ukrainy, Czech, Litwy czy Gruzji. Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu i przygotowała swój stół wielkanocny. Uczniowie z klas 1TA2 oraz 2TA1  z wielką starannością przygotowali wypieki i własnoręcznie robione dekoracje wielkanocne.  Każdy odwiedzający nasze stanowisko mógł skosztować naszych wypieków, czy nabyć ozdoby, wspierając działalność statutową Oddział Rejonowy PCK w Opolu.
Druga grupa naszych uczniów z klasy 3C przygotowała warsztaty plastyczne dla najmłodszych mieszkańców Opola. Każda osoba biorąca udział w warsztatach miała za zadanie, ozdobienie gotowych odlewów gipsowych. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a wszystkie wykonane pisanki były piękne i  bardzo kolorowe ??
Cieszymy się, że mogliśmy razem tworzyć wspaniałą przedświąteczną atmosferę i tradycję Śniadania Wielkanocnego, które wpisało się na stałe w kalendarium impez na mapie Opola.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content