sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Leonardo Da Vinci II – upowszechnianie

ETAP  I – PRZYGOTOWAŃ

ZAKOŃCZONY!!!

KURSY  PRZYGOTOWAWCZE

W ramach przygotowań uczestnicy projektu wzięli udział w czterech kursach przygotowawczych.Dzięki 60 godzinom języka niemieckiego poznali oni język zawodowy,   fachowe słownictwo oraz poszerzyli zasób słów niezbędnych w codziennej komunikacji.

Kursy projektowania

– 40 godzin AutoCAD-a i 40 godzin projektowania rozwijały umiejętności niezbędne w pracy architekta krajobrazu. Kurs realioznawstwa (25 godzin) skupiał się na omawianiu realiów życia kraju partnerskiego, poszerzył też wiedzę na temat historii, geografii, ekonomii oraz architektury krajobrazu w Niemczech. Każdy z kursów kończył się sprawdzeniem umiejętności/wiedzy uczniów: testem, projektem, prezentacją multimedialną. Uczestnicy wzięli też udział w warsztatach pedagogicznych, które miały na celu ukazać sposoby walki ze stresem oraz rozwijać umiejętności współpracy i współdziałania w grupie.

WYCIECZKI  ZAWODOWE  LEONARDO  DA  VINCI

W pierwszej połowie czerwca uczestnicy przygotowań projektu Leonardo da Vinci „Europejska architektura krajobrazu – projektowanie i wykonywanie ogrodów historycznych i współczesnych” uczestniczyli również w wycieczkach zawodowych. 11 czerwca pojechaliśmy do Warszawy, gdzie zwiedziliśmy piękne i rozległe ogrody Łazienek Królewskich, bardzo oryginalny ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz zadbany i robiący duże wrażenie ogród i park Pałacu Wilanowskiego. 12 czerwca udaliśmy się natomiast do Sosnowca, w którym w firmie Stonex Art uczestniczyliśmy w wykładzie zawodowym na temat zastosowania różnego rodzaju kamienia w architekturze krajobrazu. Ponadto w Gliwicach zwiedziliśmy nowocześnie zagospodarowany teren przy Radiostacji Gliwickiej oraz bardzo bogate zasoby Palmiarni Gliwickiej, w której przewodnik zapoznawał uczestników z wieloma rodzinami roślin.Wycieczki były bardzo udane, pogoda dopisała, a uczestnicy poznali sporo ciekawych miejsc związanych z architekturą krajobrazu oraz wiele możliwości wzbogacania swoich projektów.

Przewiń na górę
Skip to content