sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

18 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II – PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Wczoraj – 2 kwietnia 2023 roku minęła 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły.

Jan Paweł II zmarł w opinii świętości 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie,
o godzinie 21.37.  Pogrzeb odbył się  8 kwietnia. Tego samego roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. 1 maja 2011 roku Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Kanonizacja Papieża-Polaka odbyła się w niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie.

Jan Paweł II był pierwszym od 455 lat biskupem Rzymu niepochodzącym
z Włoch. Jego pontyfikat był wyjątkowy ze względu na wymiar duchowy papieskiego nauczania, liczbę pielgrzymek oraz kanonizacji. Nazwany “papieżem pielgrzymem”, niestrudzenie docierał do obszarów nędzy materialnej i głodu, a także tam, gdzie było łamane prawo do wolności
i godnego życia.

Pontyfikat 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX.

18 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II – PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content