sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

DKMS w ZSB

W dniu 27.10.2021r. w naszej szkole odbył się pierwszy dzień rejestracji dawców komórek macierzystych. Od początku października uczniowie podczas lekcji wychowawczych, informowani byli o możliwości rejestracji. Nauczyciele tłumaczyli na czym polega rejestracja, jak wygląda pobranie komórek macierzystych oraz po co warto zarejestrować się w DKMS. Uczennice klasy 2TA1 zorganizowały w szkole akcję informacyjną o rejestracji, zachęcając swoich pełnoletnich kolegów. Dziś finałem akcji by zorganizowany happening w szkole oraz możliwość rejestracji. Cieszymy się, że tak dużo osób – uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły – wyraziło chęć pomocy i zarejestrowało się jako potencjalni dawcy. Jeżeli ktoś nie zdążył się zarejestrować, może zgłosić się do doradcy zawodowego, pedagogów i psychologa szkolnego. Jeszcze w dniu 03.11.2021r. zorganizowany zostanie drugi dzień rejestracji dawców, na który już zapraszamy!!!
Poniżej przedstawiamy fotorelację z dzisiejszej akcji

 

DKMS w ZSB
Przewiń do góry
Skip to content