sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Sprzątamy opolski cmentarz

Carlos Ruiz Zafon w  pięknym, powieściowym cyklu napisał: „Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta”.  Z takim przesłaniem uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawcy Hufca Pracy w Opolu spotkali się 30 listopada na opolskiej nekropolii przy ulicy Wrocławskiej, aby chociaż na chwilę przywrócić pamięć o spoczywających tam  mieszkańcach Opola.

Inicjatorem corocznej akcji sprzątania opolskiego cmentarza jest Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych “HORYZONTY”, które  dostarczyło sprzęt niezbędny do pracy. Uczestnicy inicjatywy wyposażeni w grabie, worki, rękawiczki z wielkim zaangażowaniem zabrali się za porządkowanie grobów oraz terenu cmentarza. Na uporządkowanych grobach młodzież hufca stawiała zakupione znicze, a członkowie stowarzyszenia donice z chryzantemami. Opolska nekropolia jest obecnie najstarszym cmentarzem w mieście, sięgającym swoich początków XIX wieku. Od początku swego istnienia cmentarz był miejscem wiecznego spoczynku, zarówno zwykłych obywateli miasta, jak i jego wybitnych mieszkańców.  Jak całe miasto tak i cmentarz to miejsce wielokulturowe o które musimy dbać i pielęgnować pamięć o ludziach.

Sprzątamy opolski cmentarz
Przewiń do góry
Skip to content