sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Finał II edycji Konkursu na plakat promującego Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021

Nagrody dla zwycięzców II edycji konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wręczył 13 października br. nagrody laureatom konkursu na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021. Konkurs pomaga popularyzować wśród uczniów mediację – skuteczną metodę rozstrzygania sporów i zachęca młodych ludzi do kreatywności.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród 496 zgłoszeń komisja konkursowa pod przewodnictwem Marcina Romanowskiego wybrała 12 laureatów oraz przyznała 20 wyróżnień.
Miejsce 6 otrzymała uczennica klasy 2TA1 z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu Julita Sobolewska.
Jedno z wyróżnień powędrowało do Emilii Bulli również z klasy 2TA1
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. kalendarze, w których znalazły się zwycięskie prace oraz obejrzeli wystawę najlepszych plakatów, prezentowaną na ogrodzeniu budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie. Wyróżnieni uczniowie zrobili sobie na jej tle pamiątkowe zdjęcia z wiceministrem Marcinem Romanowskim.
12 nagrodzonych prac przez cały rok będzie przypominać też dzięki kalendarzom o korzyściach związanych z taką formą rozwiązywania sporów. Ponadto plakaty będą towarzyszyć Tygodniowi Mediacji, który w tym roku rozpoczyna się 18 października. W tym czasie w całym kraju przygotowano wiele inicjatyw propagujących mediację.
Finał II edycji Konkursu na plakat promującego Międzynarodowy Dzień Mediacji 2021
Przewiń do góry
Skip to content