sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wojska Obrony Terytorialnej w ZSB Opole

23 września na zaproszenie Hufca Pracy w Opolu naszą szkołę odwiedzili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – 171 batalionu lekkiej piechoty w Brzegu. W czasie spotkania młodzież została zapoznana z zasadami rekrutacji oraz warunkami pełnienia terytorialnej służby wojskowej, a także z przysługującymi z tego tytułu licznymi przywilejami. Atrakcją dla uczestników była prezentacja broni i pełnego umundurowania, w jakie wyposażony jest żołnierz, a także możliwość zrobienia sobie pamiątkowej fotografii. Istotną informacją było to, że o przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Młodzież klas trzecich, kończąca Branżową Szkołę I stopnia, nieraz niepewna swojej przyszłości, nie zawsze wie, co chciałaby robić po szkole – dlatego służba w jednostkach WOT jest dla niej jedną z propozycji wartych rozważenia. Tym bardziej, że daje ona możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

Uczestnicy zainteresowani ofertą, chętnie dopytywali o szczegóły.

Wojska Obrony Terytorialnej w ZSB Opole
Przewiń do góry
Skip to content