sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Odpowiedzialność karna nieletnich – zajęcia z funkcjonariuszem Policji

21 września odbyło się spotkanie z Panią sierż. sztab. Marią Paszkowską, przedstawicielką Komendy Miejskiej Policji w Opolu. W prelekcjach przygotowanych przez Hufiec Pracy w Opolu udział wzięli uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 oraz klasy 7 Publicznej Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. Zajęcia obejmowały tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie nie tyko z zainteresowaniem słuchali wykładu, ale także aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Młodzież miała możliwość nie tylko posiąść wiedzę ku przestrodze, ale także uzyskać merytoryczne wsparcie w kwestii poszanowania ich własności. Spotkanie było jednym z cyklu zaplanowanych działań profilaktycznych, ukierunkowanych na  młodzież w ramach realizacji programu „Bezpieczna Przystań”. Zajęcia miały na celu przeciwdziałanie podejmowania zachowań ryzykownych, a także zwiększenie świadomości młodzieży co do skutków tych czynów.  Spotkanie uświadomiło uczestnikom, jak łatwo można przekroczyć granice prawa, a jak ciężko potem odbudować swoje dobre imię.

Odpowiedzialność karna nieletnich – zajęcia z funkcjonariuszem Policji
Przewiń do góry
Skip to content