sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

European Reflection in Fresco

Zapraszamy do oglądania procesu tworzenia fresku, który powstaje w pasażu pomiędzy kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, a placem Kopernika, w dniach od 20 do 24 września 2021. Pracujemy przy ścianie codziennie od 8.00 do 19.00. Z radością odpowiemy na wszystkie pytania po polsku, angielsku, francusku, niemiecku i czesku. Fresk wykonywany jest tradycyjną metodą na mokro, czyli sami przygotowujemy trzy warstwy tynku (gobetis, arricio, intonaco) i malujemy ostatnią warstwę mieszaniną pigmentów naturalnych. Przy fresku pracują również uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu ucząc się przygotowywania tradycyjnych tynków pod freski, przygotowywania pigmentów mineralnych i technik malowania na mokrym tynku.

Wykonanie fresku na zewnętrznej ścianie w mieście jest jednym z celów projektu Erasmus + nr 2019-1-CZ01-KA202-061107 dla szkolnictwa wyższego zawodowego, w którym partnerem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu, Oberstufenzentrum II Barnim w Ebersbaldew Niemczech, Vyšší odborná škola pedagogická a Střední pedagogická škola w Litomyšlu (koordynator) w Czechach oraz Stowarzyszenie Les Passeurs de Fresques z Troyes we Francji.

European Reflection in Fresco
Przewiń do góry
Skip to content