sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wybitni Ślązacy – ciekawa lekcja języka niemieckiego 

W dniu 23 września uczniowie klasy 2A w ramach zajęć języka niemieckiego i języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego przygotowywali  pod opieką pani Iwony Kuczyńskiej oraz pani Lucyny Magierowskiej – Siruk gazetki na temat wybitnych Ślązaków. Zapoznali się również z ich życiorysami.
W tym dniu uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną o wybitnym  Ślązaku – Wojciechu  Korfantym.
Wojciech Korfanty był dyktatorem III powstania śląskiego, któremu Polska zawdzięcza przyłączenie do niej części Śląska po I wojnie światowej.
W naszej szkole dużą wagę przywiązujemy do kultywowania przeszłości związanej z powstaniami śląskimi. Wiedza o naszej historii, o wydarzeniach przełomowych, pozwala zrozumieć dzień dzisiejszy. Tematyka zajęć żywo zainteresowała uczniów. Uczestnicy lekcji  otrzymali wiele przydatnych wiadomości. Lekcja przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, wszyscy uczestnicy bardzo angażowali się w wykonywanie zadań.
Wybitni Ślązacy – ciekawa lekcja języka niemieckiego 
Przewiń do góry
Skip to content