sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Czy sukces można sobie wyrysować? TAK!

21 października 2019 r. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu ogłosił konkurs na komiks-kolorowankę “Oczami Powstańca”. Założeniem konkursu było przybliżenie tematyki Powstania Warszawskiego 1944 r. Jakże ciekawa forma zapraszała: “Sierpień 1944 roku, walcząca Warszawa. Przenieś się w czasie do tamtych bohaterskich dni i spójrz na nie oczami Powstańca. Jego historię zilustruj w postaci komiksu”.*

Forma nie była łatwa. Należało ułożyć historię ilustrującą czas powstania z perspektywy jednego z jego uczestników, a należało to wykonać na 20 stronach A5, za pomocą dowolnej ilości kadrów na stronę.

Z tym niełatwym zadaniem zmierzyła się uczennica klasy 1 TBg, Karolina Nowak. Wykorzystując wyobraźnię i niebagatelne zdolności rysunkowe stworzyła komiks, który wysłany został na konkurs. Jak wielka była nasza radość, gdy 9 grudnia okazało się, że praca Karolina zajęła ex aequo II miejsce!!! Nagroda, w postaci tableta do rysowania, jest wprost proporcjonalna do naszej radości i dumy z wyczynu Karoliny.

Gratulujemy jej z całego serca!

Czy sukces można sobie wyrysować? TAK!
Przewiń do góry