sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

AGH zaprasza na bezpłatne zajęcia z informatyki dla maturzystów

Udział w projekcie MaturaXDiament to szansa dla każdego ucznia, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły. Zajęcia są w pełni bezpłatne, Koło Naukowe BIT AGH zebrało chętnych do prowadzenia takich zajęć, studentów wyższych lat Informatyki, którzy chcą szerzyć wiedzę wśród młodszych kolegów Informatyków.

W ramach projektu MaturaXDiament uczestnicy mają okazję wziąć udział w cyklu wykładów wprowadzających w świat algorytmiki, sieci i wszystkiego, czego potrzebują na początku ścieżki informatycznej. Uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w spotkaniach, zgłębiając tematy zgodne z wymaganiami na egzaminie maturalnym z informatyki oraz rozwiązując odpowiednie zadania. Problemy napotkane podczas rozwiązywania zadań będą mogli omówić z prowadzącymi zajęcia. Uczestnicy będą przydzielani według poziomu zaawansowania do małych grup, składających się z 10-12 osób. Dzięki temu koordynatorzy będą mogli dopasować zadania, zagadnienia oraz tempo pracy do swojej grupy, na co często brakuje czasu w szkole. 

Zajęcia będą odbywały się online, raz w tygodniu i będą trwały od września 2024 r. do matur 2025 r. To intensywny program edukacyjny, który ma na celu solidne przygotowanie do egzaminu oraz zdobycie cennych umiejętności informatycznych. 

Informacje o poprzedniej edycji programu, a także więcej szczegółów dotyczących zbliżającej się edycji znajdą Państwo na stronie: https://www.informatyka.agh.edu.pl/pl/dla-szkol/maturaxdiament/

Link do zapisów: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=PwOxgOAhgkq7wPBf3M07yHAhfw9jiRxDmmQznbWFV4FUNEhVUTI1MEZRUVdMRks2UzlSMDY3NzFYOS4u

AGH zaprasza na bezpłatne zajęcia z informatyki dla maturzystów
Przewiń na górę
Skip to content