sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wycieczka zawodoznawcza do betoniarni

W dniu 4.06.2024 r. budowlańcy z klasy 2 TB i 4 TB uczestniczyli w wycieczce zawodowej do zakładu produkującego beton towarowy, a mieszczącego się w Opolu przy ulicy Usługowej. Właścicielem betoniarni jest Waldemar Stryi i jest to jedna z trzech wytwórni funkcjonujących na Opolszczyźnie z logo „STRYI”. Pierwszym etapem naszego pobytu był pobyt w sterowni zakładu, gdzie za pomocą urządzeń sterowanych automatycznie odbywa się dozowanie składników mieszanki betonowej zgodnie z ustaloną recepturą stosownie do wymaganej klasy wytrzymałości betonu. Kolejne procesy produkcyjne widoczne są na ekranie, co pozwala na precyzyjną kontrolę kolejnych etapów produkcji. Zobaczyliśmy składowiska komponentów oraz wszystkie maszyny i urządzenia tego nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Zaprezentowano nam również sposób przeprowadzenia badania konsystencji mieszanki betonowej oraz wpływ dodatków chemicznych na właściwości mieszanki. Mieliśmy również możliwość przygotowania próbek sześciennych do badania wytrzymałości betonu na ściskanie. Pobyt w zakładzie betoniarskim był bardzo pouczający, a uzyskana praktyczna wiedza nieoceniona.

Ostatnim etapem naszej wycieczki był spacer zabytkową częścią miasta oraz
zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki.

Wycieczka zawodoznawcza do betoniarni
Przewiń na górę
Skip to content