sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży

W dzisiejszym globalnym społeczeństwie wymiana kulturowa i współpraca międzynarodowa stają się coraz bardziej istotnymi elementami rozwoju społecznego i osobistego. Jednym z najbardziej wartościowych aspektów tej współpracy jest edukacja.

W piątek miała miejsce wyjątkowa wizyta grupy wolontariuszy z różnych krajów m.in. z Włoch, Francji, Turcji, Bośni i Hercegowiny, Czech, Ukrainy i Finlandii. Jej celem było nie tylko dzielenie się wiedzą i umiejętnościami, ale także budowanie mostów między kulturami i narodami.

Warsztaty z  wolontariuszami oraz lekcja o Unii Europejskiej odbyły się w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży organizowanego z projektu „United for Europe”.

Podczas wizyty wolontariusze prowadzili warsztaty dzieląc się swoimi doświadczeniami, tradycjami oraz ciekawostkami z życia codziennego swoich krajów. Dla uczniów była to nie tylko okazja do nauki nowych rzeczy, ale także do zrozumienia różnorodności kulturowej i szacunku dla innych narodów.

Dzięki lekcji o Unii Europejskiej uczniom przybliżono rolę i zadania najważniejszych instytucji Unii Europejskiej oraz ich wpływ na funkcjonowanie naszego państwa, gminy i miasta.

 

Obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży
Przewiń na górę
Skip to content