sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wyjazd klas 3C i 3E BSI do Auschwitz

W czwartek 04 maja 2023 r. uczniowie klas 3C oraz 3E BSI wraz z wychowawczyniami p. Anną Kosińską i p. Ewą Tulej oraz wychowawcą HP w Opolu p. Joanna Lachowicz, udali się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu.
Młodzież miała okazję zobaczyć na własne oczy wystawy stałe, które zawierają bezpośrednie dowody zbrodni. Ponadto zwiedzili obiekty na terenie obozu macierzystego Auschwitz I: bloki, łaźnie, krematorium, cele więzienne w tym cele św. Maksymiliana Kolbego oraz ścianę śmierci przy której najwięcej Polaków straciło życie. Następnie udali się do najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau gdzie zobaczyli: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II, III.
Dzięki możliwości zobaczenia na własne oczy zjawiska Holokaustu młodzież uwrażliwiła się na prawa człowieka do życia i godnej śmierci, tolerancję, równość, bez względu na rasę, pochodzenie, czy też wyznanie.
Bardzo ważne jest edukowanie i podnoszenie świadomości młodych ludzi, aby podobne wydarzenia nigdy nie miały już miejsca.

Wyjazd klas 3C i 3E BSI do Auschwitz
Przewiń na górę
Skip to content