sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Warsztaty w języku angielskim

W dniach 03.04.2023r. i 17.04.23r. uczniowie klasy 1TB uczestniczyli warsztatach językowych.  Tematem przewodnim była Szkocja, kraj stanowiący część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.  Uczniowie klasy 1TB dowiedzieli się wiele ciekawostek  o tym kraju m. in, że leży na wyspie o nazwie Wielka Brytania i zajmuje jej północną część. Stolicą jest Edynburg i należą do niej setki wysp m. in.  Archipelagi Hebrydy , Orkady i Szetlandy.  Uczniowie zostali również poinformowani o historii Szkocji, o tym ,że w Edynburgu znajduje się Parlament Szkocki dający Szkocji pewną niezależność. Dzięki temu prawo w Szkocji nie jest identyczne jak w Anglii. Dziewczynki i chłopcy z 1 TB dowiedzieli się również, że Szkocja słynie ze swojej whisky i mężczyzn w klitach grających na dudach. Kulinarnie największym specjałem kuchni jest Haggis. Są to owcze podroby z dodatkiem owsa, tłuszczu , cebuli i przypraw wyglądem przypominające polską kaszankę. Poza tym obydwie grupy zaznajomiły się ze szkockimi sportami i wieloma innymi ciekawostkami takimi jak np. symbole szkockie, którymi są oset, jednorożec i tartan czyli szkocka krata. W przyszłości uczniowie chcieliby uczestniczyć w kolejnych warsztatach następnych krajów anglojęzycznych jak np., Kanady czy Irlandii.
mgr Anna Kosińska
Warsztaty w języku angielskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content