sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

XXIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W  dniu 22.04 br. drużyna naszej szkoły w skladzie: kapitan – Pascall Thomalla oraz Aurelia Spallek, Natalia Olbrycht, Marta Mardaus, wzięła udział w etapie rejonowym XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Opolu.

Oddział rejonowy PCK w Opolu, przygotował 4 scenki sytuacyjne oraz stację, na której uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy, wiedzą o Czerwonym Krzyżu i prawie humanitarnym.

Na scenkach sytuacyjnych uczestnicy mieli za zadanie pomóc osobom poszkodowanym w sytuacjach zagrozenia życia lub zdrowia, np.: pogryzienie przez psa,  napad astmy, upadek z wysokości czy nagłe zatrzymanie krążenia. 🚑

Strażacy z OSP Odrowąż przygotowali dodatkowe konkurencje na której młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności strażackie 💦⛑️

Nam nie udalo się zdobyć podium, ale gratulujemy drużynie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu, którzy będą reprezentować opolski oddział rejonowy PCK na etapie okręgowym.

Gratulujemy naszej drużynie wiedzy, umiejętności i pasji!!!

Zapraszamy do poniższej fotorelacji😁

 

XXIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content