sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wycieczka klasy 1TA2 do Biblioteki Austriackiej w Opolu

Austria leży w południowej części Środkowej Europy. Dwie trzecie obszaru kraju to góry. Wspaniałe widoki, szlaki narciarskie, możliwość uprawiania różnych sportów, czy uczestniczenie w wielu imprezach kulturalnych sprawiają, że Austrię co roku odwiedzają rzesze turystów. Świetnie przygotowane bazy narciarskie, trasy zjazdowe, czy też koleje linowe i wyciągi czynią pobyt niezwykle przyjemnym. Także latem nie można tu narzekać na nudę! Miejsce do odpoczynku znajdzie się przy basenach oraz nad brzegami rzek i jezior. Tradycyjne święta austriackie, takie jak Święto Czekolady i Święto Klusek, z całą pewnością dostarczą wielu wrażeń i sprawią, że nikt nie będzie się tutaj nudził.
Nie zawiodą się też wielbiciele zwiedzania i zabytków. Na terenie Austrii znajduje się wiele sanktuariów, jedna z najwspanialszych katedr, Katedra Św. Stefana, pochodzi z XV wieku i została wybudowana w Wiedniu. Inne ważne miejsca to Opactwo Augustyńskie i statua
Św. Floriana. Wiele cysterskich klasztorów funkcjonuje do dziś. Popularną atrakcją turystyczną jest także klasztor w Melk nad Dunajem . Austria słynie z tradycyjnych bali, które każdego roku, w czasie karnawału, odbywają się w różnych miejscach Wiednia. Austria jest niewielkim krajem, jednak od wieków szczyci się najwspanialszymi artystami. Najbardziej znani są urodzeni tu kompozytorzy, między innymi: Mozart, Haydn, Schubert czy Johann Strauss.
W dniu 13.01.2023r. uczniowie klasy 1TA2 uczestniczyli w pasjonującym wykładzie w Bibliotece Austriackiej w Opolu na temat tego wzbudzającego ekscytację kraju. Wykład miał na celu również przygotowanie uczniów do odbywającego się rokrocznie konkursu Wiedzy o Austrii. Prelekcję wygłosiła Pani Monika Wójcik – Bednarz – kierownik Biblioteki Austriackiej w Opolu.
Lucyna Magierowska.


Wycieczka klasy 1TA2 do Biblioteki Austriackiej w Opolu
Przewiń na górę
Skip to content