sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Warsztaty z odkrywania wolontariatu :)

W Zespole Szkół Budowlanych w Opolu odbyły się w grudniu warsztaty  z odkrywania wolontariatu. Zajęcia te miały na celu ukazanie go jako przestrzeni do realizacji życiowych pasji, marzeń, spełniania się i jednoczesnego zmieniania świata na taki w jakim chcielibyśmy żyć. Uczniowie projektowali własne inicjatywy społeczne, myśleli jak pozyskać do nich sojuszników czy też wsparcie innych wolontariuszy. Wykorzystując metodykę planowania projektów, wyznaczali jego cele i zastanawiali się jakie działania pozwolą go zrealizować. Zastanawiali się też jak mogą włączyć się w innego rodzaju wolontariat i działania innych organizacji czy instytucji społecznych. Pomysłów na ich przedsięwzięcia było mnóstwo!
Kilka przykładowych to m.in. festiwal artystycznej kultury ulicznej, park z kawiarnią i lodziarnią wspierającym zwierzęta, szkolna stołówka z własnym umeblowaniem czy klubo-autobus z organizowanymi koncertami. A to nie wszystkie!
Dzięki temu uczestnicy warsztatów zobaczyli jak dany wolontariat może wpływać pozytywnie na ich rozwój oraz jak skutecznie może przełożyć się także na ich lepszą karierę zawodową.

Warsztaty w dniu 19.12.22r.,  poprowadził  pan Jakub Lasek z Opolskiego Centrum Wolontariatu “Iskra” prowadzonego przez Fundację Geko im. Moniki Mnich.
Więcej szczegółów na stronie: https://iskra.opole.pl/

Natomiast w dniu 8.12.2022r.,  zajęcia prowadziła pani Maya Tomaniuk. W dniu 20 grudnia w warsztatach uczestniczyli również uczniowie klasy 3TB.Warsztaty były bardzo ciekawe.
Uczniowie dyskutowali, omawiali swoje pomysły, wykonywali prace związane z myślą przewodnią spotkania.
Na koniec zajęć prowadzący  dziękowali  uczniom, za chęć niesienia pomocy i za podejmowane akcje.
Lucyna MagierowskaWarsztaty z odkrywania wolontariatu 🙂
Przewiń na górę
Skip to content