sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.
Być może nie wszyscy z was go znali, może tylko słyszeliście o nim z opowiadań rodziców, dziadków czy przy okazji akademii szkolnych, czy różnych rocznic związanych z jego postacią. Nie ma co do tego żadnej wątpliwości, że jego posługa, życie, nauczanie zmieniło świat. Jest postacią, która na trwałe wpisała się w historię Polski i świata, jest jednym z największych autorytetów do dziś.
Gdzie się pojawił, gromadził wokół siebie niezliczone tłumy chcących go słuchać wiernych. Przemawiając był w stanie trafić do serc każdego człowieka (znał praktycznie wszystkie języki świata). Przełamywał bariery duchowe, kulturowe, prowadził dialog z innymi religiami, spotykał się nawet ze swoimi wrogami (m.in. z zamachowcem na swoje życie Ali Agcą…. i mu przebaczył!).
Ale najbardziej upodobał sobie młodych, w nich widział przyszłość kościoła i świata stąd organizacja Światowych Dni Młodzieży.
Jego działalność wpłynęła na historię XX wieku – Karol Wojtyła, znany całemu światu jako papież Jan Paweł II, przez pielgrzymowanie do ponad 120 krajów świata, a także spotkania z przywódcami oraz wiernymi i przedstawicielami innych wyznań stał się orędownikiem dialogu. Był wielkim przywódcą religijnym.
My uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu jesteśmy dumni, że Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły, że jego postać widnieje na naszym sztandarze. Dla młodzieży jest najlepszym nauczycielem, który ukazuje to, co w życiu jest najważniejsze i jaką drogą to osiągnąć. Jest wzorem i autorytetem moralnym, który wskazuje, jak wiele można zdziałać miłością, prawdą i przebaczeniem.
102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II
Przewiń na górę
Skip to content