sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Warsztaty zawodoznawcze

W dniu 26.04.2022r naszą szkołę odwiedziła młodzież z ZSS 13 w Opolu. Po oficjalnym przywitaniu przez panią dyrektor Violettę Szczepkowską młodzież dowiedziała się o kierunkach kształcenia w naszej szkole. Uczennice z klasy 2C opowiedziały od strony praktycznej o zawodach w których się kształcą (sprzedawca, ogrodnik, cukiernik) oraz wręczyły słodką niespodziankę wykonaną przez uczennicę. Po ogólnych informacjach o szkole młodzież miała okazję uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach. Warsztaty instalatorsko-budowlane zaprezentowane zostały przez uczniów klasy 3Ep zawodu: monter sieci i instalacji sanitarnych wraz z nauczycielem p. Wojciechem Karońskim. Ósmoklasiści mogli sami wykonać lutowanie rur miedzianych czy poznać metody łączenia rur PCV. Drugim warsztatem były zajęcia ogrodniczo-pielegnacyjne.  Młodzież samodzielnie wykonała kompozycje kwiatowe sadząc rośliny w odpowiednio przygotowanym gruncie. Fachowym wsparciem i pomocą służyli uczniowie klasy 1Tb uczących się zawodu: technik architektury krajobrazu wraz z nauczycielem p. Agnieszką Jarocką-Kozioł. Na zakończenie uczniowie oprowadzeni zostali po szkole zobaczyli gabinet psychologa i pedagoga szkolnego, salę gimnastyczną, pokój nauczycielki czy sekretariat. Zaproszona młodzież bardzo pozytywnie odebrała naszą szkołę i wyrazili zainteresowanie kontynuacją kształcenia u nas.
Ewa Tulej

Warsztaty zawodoznawcze
Przewiń na górę
Skip to content