sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Charytatywny Festyn „Rodzinne pomaganie”

W sobotnie przedpołudnie 23.04.2022r na terenie sportowo-rekreacyjnym naszej szkoły odbył się festyn charytatywny pn. “Rodzinne Pomaganie”. Od godziny 11.00 rodziny z naszej opolskiej dzielnicy Zaodrze uczestniczyły w przygotowanych specjalnie na ten dzień atrakcjach. Każdy mógł skorzystać z usług kosmetycznych – malowanie buziek, fryzjerskich – kolorowe warkoczyki. Przygotowane były również stanowiska rozwijające kreatywność: wiosenne dekoracje, aranżacja domku, ekologiczne warsztaty czy kolorowanki. Można było posilić się pysznymi ciastami, kawą, herbatą czy przekąskami i deserami z Europy na stanowisku Erazmus. Dla ciała przygotowane zostały zajęcia sportowe, Nordic Walking oraz zabawy integracyjne z Chustą Klanzy. Podczas festynu odbywały się występy wokalno-muzyczne naszych uczennic, przedstawienie Czerwony Kapturek przygotowany przez koło teatralno-literackie Pisklaki oraz wystąpił zespół męsko-instrumentalny Metronom. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników festynu czuwała Grupa Ratownictwa PCK Opole. Podczas festynu odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz najmłodszych podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. Dzieci uczestniczące w festynie chętnie korzystały  z wszystkich atrakcji, pląsały wraz z naszymi uczniami a uśmiech nie schodził im z twarzy. Dziękujemy Radzie Dzielnicy Zaodrze w szczególności Przewodniczącemu Rady p. Jackowi Kasprzykowi za wsparcie naszej inicjatywy, Zespołowi męsko-instrumentalnemu Metronom za występ, Opolskiemu Oddziałowi Okręgowemu i Rejonowemu PCK za pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy, Grupie Ratownictwa PCK Opole oraz Hufcowi Pracy w Opolu za włączenie i pomoc przy festynie.  Szczególnie podziękowania dla naszych uczniów i nauczycieli, którzy byli z nami w tym dniu i tym którzy przygotowali pyszne ciasta oraz słodkie i słone przekąski.

Charytatywny Festyn „Rodzinne pomaganie”
Przewiń na górę
Skip to content