sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

„Dziewczyna – dziewczynie” – obywatelski projekt społeczny

Grupa inicjatywna „Nie jesteś sama” rozpoczęła działania w ramach projektu społecznego „Dziewczyna-dziewczynie”, który dotyczy ubóstwa menstruacyjnego – czyli braku dostępu do środków higienicznych potrzebnych kobiecie do zadbania o higienę oraz komfort fizyczny i psychiczny podczas okresu. W projekcie biorą udział uczennice naszej szkoły, a realizuje go grupa inicjatywna wraz z wolontariuszami z Hufca Pracy w Opolu.

W ramach projektu zaplanowano cykl spotkań z różnymi specjalistami:

„Kobiecość a emocje” – gdzie poruszone zostaną najważniejsze elementy sfery emocjonalnej i trudności z akceptacją siebie.

„Biologia kobiecości” – uczestniczki spotkają się z położną, która poprowadzi warsztaty o charakterze edukacyjnym, pod kątem biologii i rozwoju fizjologicznego dziewcząt.

Ostatnie warsztaty to „Kobieta w społeczeństwie”, które mają ukierunkować na świadome działania jednostki oraz pomogą zmierzyć się z powszechnymi stereotypami związanymi z kobietami.

Nasz projekt to nie tylko warsztaty dla młodzieży, ale także działanie na rzecz środowiska lokalnego. Grupa wolontariuszy z Hufca Pracy w Opolu wraz z grupą inicjatywną umieści na terenie naszego województwa 10 różowych skrzyneczek, które będą wyposażone w środki higieniczne, z których będzie mogła skorzystać każda dziewczyna bez skrępowania. Oprócz naszej szkoły, szkrzyneczki zostaną zainstalowane w:

  • Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu,
  • Hufcu Pracy w Brzegu,
  • Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Opolu,
  • Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Oleśnie i Namysłowie.

Finalnym punktem projektu będzie akcja informacyjna na terenie miasta Opola, podczas której wolontariusze będą rozdawać mieszkańcom ulotki edukacyjne o projekcie oraz o lokalizacji różowych skrzyneczek.

 

„Dziewczyna – dziewczynie” – obywatelski projekt społeczny
Przewiń do góry
Skip to content