sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W środę 29 września br. – zanim ogarnie nas przedmaturalna gorączka –  pojechaliśmy razem z naszymi nauczycielami: p. Elżbietą Studnicką, p. Magdaleną Kuniec i ks. Grzegorzem Bławickim na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Pan Bóg działa wszędzie, ale są takie miejsca – sanktuaria, gdzie Jego łaska jest bliżej ziemi. Oprócz inwestowania w intelekt i ciało, oprócz zdobywania różnych umiejętności, ważne są również potrzeby duchowe. Przyjeżdżając do „duchowej stolicy Polski”, przez wstawiennictwo Matki Bożej oddaliśmy swoje życie Panu Bogu oraz zawierzyliśmy ważny egzamin, który jest przed nimi. Wielu maturzystów z różnych stron Polski pielgrzymuje do Matki Bożej na Jasną Górę, a my włączyliśmy się w ten wielki strumień pielgrzymów.

Najpierw razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Salę Rycerską, Muzeum 600-lecia, Skarbiec, poznaliśmy historię obrazu Czarnej Madonny oraz przeszliśmy wyjątkowe stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Jerzego Dudy Gracza.

Potem udaliśmy się do Serca Sanktuarium – czyli Kaplicy Cudownego Obrazu i tam uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Naszą intencją była modlitwa o zdanie matury, ale też o dobry wybór drogi życiowej. Pamiętaliśmy oczywiście o bliskich i naszej szkole.

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę
Przewiń do góry
Skip to content