sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Festyn – Kolorowy Świat Dziecka

W upalne popołudnie, 11 czerwca 2021 roku, Wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu wraz z wolontariuszami z  Wojewódzkiego  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu zorganizowali  festyn pt. ,,Kolorowy świat dziecka” dla dzieci, które przebywają z mamami  w Monarze w Zbicku. Do organizacji tego wydarzenia włączył się również Ochotniczy Hufiec Pracy w Opolu oraz Oddział Rejonowy  Polskiego  Czerwonego Krzyża, który przeszkolił mamy z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzieci chętnie  korzystały z przygotowanych przez wolontariuszy  atrakcji. A było w czym wybierać! Malowanie twarzy, ogromne bańki, balony, kolorowanki, malowanki, lekcje tańca, tor przeszkód, chusta Klanzy, wyroby z masy solnej. Przygotowaliśmy 7 stanowisk, na których dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność sportową oraz rozwijać zdolności manualne. Na tego kto zebrał odpowiednią ilość punktów w konkurencjach czekały nagrody ufundowane przez Panią Krystynę van Dijk oraz dyplomy i medale  potwierdzające udział w wydarzeniu. Przekazaliśmy również prezenty od naszych darczyńców.
Gorąco dziękujemy naszym Wolontariuszom:  Aurelii Spallek, Pascalowi Thomalla, Julicie  Sobolewskiej, Wiktorii Kasprzyckiej, Natalii Syguli, Magdalenie Schmolke, Laurze Dąbrowie i Dominikowi Goli za  czas i pracę włożoną w realizację przedsięwzięcia.
Dziękujemy!!!
Gorące podziękowania kierujemy również do mieszkanek Ośrodka za  serdeczne i ciepłe przyjęcie nas! Dziękujemy za umożliwienie naszym wolontariuszom jazdy konnej. Było to dla nich ogromne przeżycie.
Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na kolejnym festynie!

Festyn – Kolorowy Świat Dziecka
Przewiń do góry
Skip to content