sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Bezpieczni w pracy

W ramach realizacji programu “Kultura w Pracy” Państwowej Inspekcji Pracy, prawie 40 uczniów klas trzecich BSI w zawodach: stolarz, murarz- tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter sieci i urządzeń sanitarnych, wzięło udział w zajęciach dotyczących zagrożeń wynikających z wykonywania swojego zawodu.
Od 25.02.2021r poprzez platformę Teams młodociani pracownicy uczestniczyli w zajęciach, które poprowadził specjalista ds. BHP Zespołu Szkół Budowlanych p. Robert Gąsienica wraz z nauczycielem p. Ewą Tulej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia wynikają z wykonywanego przez nich zawodu, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy jak również w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy w miejscu pracy.
Podsumowaniem zajęć był test sprawdzający wiedzę o ogólnych zasadach BHP w miejscu pracy. Najlepszy okazał się uczeń klasy 3B Paweł Golec, drugie miejsce zajął uczeń klasy 3C Karol Słodkowski, a miejsce trzecie przypadło uczniom: Daniel Hadryś – 3A, Marcel Molek – 3A, Adrian Różycki – 3B, Damian Polok – 3B.
Poziom wiedzy był bardzo wyrównany, ale zwyciężyli najlepsi! Nagrody dla laureatów zapewnił Hufiec Pracy w Opolu.
Gratulujemy wszystkim uczniom!

 

 

Bezpieczni w pracy
Przewiń do góry
Skip to content