sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie

W dniu 14 maja 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu z klas 1 i 2 technik architektury krajobrazu uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Tam brali udział w warsztatach dotyczących: działań Banku nasion w ochronie przyrody z grą terenową na terenie ogrodu. Po wyczerpujących zajęciach miło spędzili czas przy ognisku i grillu, a na koniec mogli wykorzystać swoje umiejętności malarskie w plenerze.
Wycieczka była edukacyjną i ekscytującą podróżą do Globalnego Banku Nasion znajdującego się na norweskim archipelagu Svalbard, na wyspie Spitsbergen, który został zbudowany w celu bezpiecznego przechowywania nasion roślin jadalnych z całego świata. Bank ulokowany jest w tunelu wydrążonym w wiecznej zmarzlinie. Uczniowie dowiedzieli się, że przechowuje się tam obecnie ponad 2 miliardy nasion; komory chłodnicze znajdują się na głębokości 60 m pod skałą i wiele innych bardzo ważnych dla Ich pokolenia i kolejnych rzeczy. Zapoznali się z procesem technologii laboratoryjnej od pozyskiwania po przechowywanie nasion. W grze terenowej mogli obserwować i doświadczać przyrody z regionu śląskiego. Wyedukowani i zrelaksowani wrócili do Opola mając chęć na poznawanie kolejnych rejonów Polski.

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie
Przewiń na górę
Skip to content