sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

“Europejskie Opolskie – młodzi w akcji” – gra miejska

Uczniowie klasy 1TA2 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w grze miejskiej z udziałem wolontariuszy z różnych zakątków Europy. Wydarzenie pod nazwą „Europejskie Opolskie – młodzi w akcji”- gra miejska zostało zorganizowane z okazji 20- lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gra ta, oparta na rozwiązywaniu zagadek związanych z różnymi krajami, nie tylko rozbudziła ich ciekawość, ale również pozwoliła na bezpośrednią interakcję z przedstawicielami różnych kultur. Przed rozpoczęciem gry uczniowie zostali podzieleni na zespoły, każdy zespół miał za zadanie odnalezienie w mieście 10 punktów z wolontariuszami. Na każdym punkcie czekał przedstawiciel innego kraju. Każda zagadka zawierała wskazówki dotyczące kultury, historii, tradycji lub geografii danego kraju. Na przykład, jedna z zagadek wymagała od uczestników zaśpiewania hymnu Francji czy wskazania kraju którego kolebką są klocki Lego. Inicjatywy edukacyjne takie jak ta, nie tylko poszerzają horyzonty uczniów, ale także budują mosty między ludźmi i kulturami. Dziękujemy Europa Iuvensis za zaproszenie.

“Europejskie Opolskie – młodzi w akcji” – gra miejska
Przewiń na górę
Skip to content