sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Warsztaty pierwszej pomocy

W dniu 27.04.2023r wolontariusze z klasy 3TA2 wzięli udział w warsztatach dla przedszkolaków Miasta Opola w ramach  Akademii Super Wiewiórki.

Dwie grupy przedszkolaków nauczyły się, jak opatrywać rany, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej, prawidłowo okryć go kocem termicznym. Najmłodsi mieli okazję przećwiczyć na fantomach resustytację krążeniowo-oddechową, czy wykonać sobie pozorację ran i je zabezpieczyć. Rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznych i ryzykownych zachowań jest bardzo ważna, a lekcja jak pomóc poszkodowanemu napewno będzie skutkować większą świadomością i umiejętnością jej udzielania.

Dziękujemy bardzo Oddział Rejonowy PCK w Opolu za zaproszenie i możliwość udziału w przedsięwzięciu ❤️

 

 

Warsztaty pierwszej pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę
Skip to content