sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Radosne Odwiedziny w domu opieki sióstr franciszkanek

Radosne Odwiedziny

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, czas spotkań w wyjątkowej aurze, prezentów i bliskości. Jednak nie wszyscy wyczekują tego czasu z nadzieją. To może okazać się bowiem trudny czas dla osób, które są, bądź czują się samotne. Narażona na to jest niejedna osoba starsza, szczególnie seniorzy. W dniu dzisiejszym z wielką radością i entuzjazmem odwiedziliśmy  nasz zaprzyjaźniony Dom Opieki Społecznej  Sióstr Franciszkanek w Opolu.
Jak zwykle zostałyśmy bardzo ciepło przyjęte przez pensjonariuszy, przez panią Kasię Kapałkę oraz przez księdza Kapelana – Jacka Polka.
To było dla nas niezwykłe przeżycie.
Celem naszej wizyty było przekazanie pensjonariuszom prezentów ( kosmetyków) oraz stroików i pierników wykonanych przez wolontariuszy z Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu  oraz z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu.
Zakupienie kosmetyków było możliwe dzięki zorganizowanemu w listopadzie charytatywnemu kiermaszowi w Wojewódzkim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Opolu.
Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie: Emilia Jeleń, Sybilla Bartyla, Laura Smok, Brygida Rosoł, Julita Sobolewska, Aleksandra Larisz, Wiktor Twardy.
Już wkrótce w styczniu ponownie odwiedzimy podopiecznych tego Ośrodka. Tym razem przygotujemy ucztę dla ducha. Zabierzemy seniorów w niezwykłą muzyczną podróż.
Będzie to cudowny wigilijny koncert.
Już nie możemy się doczekać ponownego spotkania z seniorami ♥️♥️♥️Dzisiejszy
dzień był wyjątkowo mroźny, jednak nam udzielała się pogoda ducha naszych znajomych. Każda z wizyt u seniorów uczy nas szacunku wobec życia i radości z drobiazgów. Wspólne spotkania pomagają nam się wzajemnie zrozumieć. Znikają podziały między pokoleniami. Uśmiechy ludzi, którzy stają się (pomimo ogromnej różnicy wieku), naszymi przyjaciółmi, pozostaną w naszej pamięci do następnego spotkania.
Lucyna Magierowska
Ewa Tulej
Radosne Odwiedziny w domu opieki sióstr franciszkanek
Przewiń na górę
Skip to content