sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wolontariusze ZSB na Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie “Drogowe ABC Przedszkolaka”

W dniu 30.11.2022 r., uczniowie klasy 3C BSI oraz wolontariusze szkolnego koła PCK: Ania, Justyna, Marta, Natalia, Brygida, Aurelia, Laura, Pascal, wzięli udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie “Drogowe ABC Przedszkolaka”, zorganizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu. W olimpiadzie wzięło udział 16 opolskich przedszkoli z każdego przedszkola po 5 przedszkolaków. Dzieci prezentowały swoją wspaniałą wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pierwszej pomocy podczas przygotowanych konkurencji. Zadaniem naszych wolontariuszy było zapewnienie bezpiecznej zabawy najmłodszym oraz przeprowadzenie konkurencji tj.: bieg odblaskowa sztafeta, drogowe memo, bądź spostrzegawczy, halo pomocy. Ponadto wolontariusze tłumaczyli przedszkolakom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wykonywania RKO. Dzieci miały okazję na fantomach przećwiczyć zdobytą wiedzę oczywiście pod czujnym okiem wolontariuszy. Podczas Olimpiady panie z Komenda Miejska Policji w Opolu tłumaczyły dzieciom zasady poruszania się po drogach, a seniorzy z Centrum “Senior w Opolu” rozmawiali z dziećmi o tolerancji i pomocy.
Ten dzień był pełen wrażeń dla przedszkolaków i dla nas. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy najmłodszych opolan! Po podsumowaniu wyników wszystkie przedszkola otrzymały dyplomy, koszuli odblaskowe oraz małe upominki dla reprezentantów, a najlepsze przedszkola otrzymały nagrody.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM ❤️
Ewa Tulej
Wolontariusze ZSB na Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie “Drogowe ABC Przedszkolaka”
Przewiń na górę
Skip to content