sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Warsztaty językowe w języku angielskim

W dniach 16.11.2022r. i 21.11.22r. uczniowie klasy 1TB uczestniczyli w lekcji bibliotecznej-warsztatach językowych z realioznawstwa odbywających się w j. angielskim.
Pierwsza grupa uczestnicząca w zajęciach dowiedziała się różnych ciekawostek na temat Anglii i Walii.  Poznała symbole tych krajów, ich historie, kulturę ,sport , geografię oraz jakie panują stereotypy o ludziach zamieszkujących te kraje. Młodzież wysłuchała również hymnu państwowego Wielkiej Brytanii, który całkiem niedawno zmienił nazwę z powodu śmierci królowej Elżbiety II, co widoczne jest na zamieszczonym zdjęciu. Na fotorelacji widoczne są również najpopularniejsze potrawy obydwu krajów. Uczniowie klasy 1 TB  wysłuchali również i przypomnieli sobie znane legendy i zabytki wyżej wymienionych krajów. m.in. legendę o Robin Hoodzie, jak również najsłynniejszy ,  megalityczny pomnik na świecie, Stonehenge, miejsce rytualnych ofiar i oddawania czci słońcu.
Druga grupa uczestnicząca w zajęciach 21.11.2022r. wzięła udział w ,, wyprawie” po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.   Ta grupka również z  zaciekawieniem słuchała przede wszystkim o historii tego kraju , o jego symbolach , geografii , o świętach  narodowych tj. Święto Dziękczynienia,  czy także  o słynnej Route 66, symbolu wolności. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach trafnie odpowiadając na pytania prowadzącej prezentację.  Na poniższych zdjęciach widoczne są najciekawsze symbole tak zróżnicowanego kulturowo kraju.

                                                                                                                  Anna Kosińska

                                                                                                        Nauczycielka języka angielskiegoWarsztaty językowe w języku angielskim
Przewiń na górę
Skip to content