sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Festyn- Jak dawniej to było

W upalne popołudnie, 3 czerwca 2022 roku, wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu wraz z wolontariuszami z  Wojewódzkiego  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu z okazji Dnia Dziecka zorganizowali  festyn pt. ,, Jak dawniej to było”. Festyn zorganizowany została dla dzieci, które obecnie wraz ze swoimi mamami przebywają w Ośrodku Leczenia Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Zbicku.
Dzieci wraz z mamami chętnie korzystały z przygotowanych przez wolontariuszy atrakcji. A było w czym wybierać! Przygotowaliśmy wiele  stanowisk, na których dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność sportową, nauczyć się starych zabaw podwórkowych oraz rozwijać zdolności manualne. Na dzieci czekały stanowiska tj.: malowanie twarzy, kolorowanki, malowanie figurek gipsowych, tor przeszkód, gra w gumę, chusta Klanzy, wyroby z masy solnej, skoki przez skakankę i wiele innych.  Każde dziecko, które wzięło udział w festynie zebrało pieczątki za wykonanie zadania na każdym stanowisku . Na koniec każde dziecko czekały otrzymało nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Do organizacji tego wydarzenia włączył się Hufiec Pracy w Opolu oraz Oddział Rejonowy Polskiego  Czerwonego Krzyża, który przeszkolił mamy z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Gorąco dziękujemy naszym wolontariuszom:  Aurelii Spallek, Wiktorii Kasprzyckiej, Natalii Sygulli, Brygidzie Rosół, Julicie Sobolewskiej oraz Paulinie Wawszczyk za czas i pracę włożoną w realizację przedsięwzięcia.
Serdecznie dziękujemy  pani  Agnieszce  Jabłońskiej – Berendowicz z Oddziału Rejonowego PCK w Opolu oraz paniom z HP Opole Joannie Lachowicz i Magdalenie Chełpie jak również doradcom zawodowym z Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP za włączenie się w organizację Festynu .
Dziękujemy  Pani Krystynie van Dijk za przekazane dary dla dzieci z Monaru. Ofiarowaliśmy  również zebrane przez nas  prezenty dla przebywającej w Monarze przesympatycznej rodziny z Ukrainy (ubrania, kosmetyki, zabawki, przybory szkolne oraz bony na zakupy do sklepu Reserved).
Gorące podziękowania kierujemy również do mieszkanek Ośrodka za serdeczną zabawę!
Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na kolejnym festynie!
Lucyna Magierowska – Siruk
Ewa Tulej
Festyn- Jak dawniej to było
Przewiń na górę
Skip to content