sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wspieramy Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu

Podczas gdy maturzyści przystępują do najważniejszych egzaminów, uczniowie klasy 1B Branżowej Szkoły I stopnia pod popieką wychowawcy Hufca Pracy wybrali się do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu. Była to kolejna wizyta uczniów ZSB  wspierająca działalność DPS-u przy ulicy Chmielowickiej. Tym razem w ramach współpracy naszych placówek uczniowie wykonywali ogrodowe prace porządkowe, m.in. grabienie, plewienie, przycinanie gałęzi. Zasłużoną przerwę od pracy uczniowie poświęcili na posiłek regeneracyjny zapewniony przez Ochotnicze Hufce Pracy. Warto zaznaczyć, że uczniowie chętnie nawiązywali dialog z mieszkańcami Domu. Uśmiech nie znikał z twarzy pensjonariuszy, gdy widzieli młodzież wkładającą tyle wysiłku w uporządkowanie i upiększenie ich najbliższego otoczenia. Podobne wizyty wzmacniają dialog międzypokoleniowy oraz kształtują wartościowe cechy charakteru młodzieży. Dziękujemy młodzieży za wspólne wyjście i pomoc!

Wspieramy Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu
Przewiń na górę
Skip to content