sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Pożegnanie Absolwentów

Drodzy Absolwenci !

Kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, Was już tutaj nie będzie. Dzisiaj zaczęliście kolejny etap swojego życia, każdy z Was wybierze własną drogę, wypłynie na głębsze wody.
Pewnie pamiętacie pierwszy dzień wśród nas. Przyszliście tu pełni obaw i ciekawości. Dziś odchodzicie stąd dojrzalsi o cztery lata doświadczeń, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia. Czas jaki spędziliście w naszej szkole był również dla Was nietypowy ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia. Wszyscy doświadczyliśmy nowego podejścia do swoich zadań i obowiązków. Każdy dzień zmuszał nas do pokonywania wielu barier związanych ze skutecznym, mądrym i sprawnym nauczaniem. Powodował też występowanie wielu codziennych trudności, z którymi wspólnie sobie poradziliśmy. W zdobywaniu wiedzy pomagaliśmy Wam, próbując rozbudzić w Was ciekawość świata, wyjaśnić jego zawisłości. Pomagaliśmy rozróżnić rzeczy ważne od błahych. Jednak naszą główną troską było wychowanie Was na wartościowych i uczciwych ludzi. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać.
Pragniemy Wam również podziękować za czynne uczestniczenie w życiu naszej szkoły. Braliście aktywny udział w przygotowaniu szkolnych uroczystości takich jak Dzień Patrona, Dzień Edukacji Narodowej, Jasełka, Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego oraz promowaniu szkoły w środowisku lokalnym. Chętnie uczestniczyliście w konkursach, projektach, stażach i kursach. Z radością angażowaliście się w różnorodne wyjścia i wycieczki, które integrowały klasę. Aktywnie wspieraliście akcje organizowane przez szkolny wolontariat: zbiórka karmy dla zwierząt na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, zbiórka środków pieniężnych przekazanych rodzinie w Ukrainie – zebrano 720 zł. Zbiórka środków na terapię genową dla Frania Marcinkowskiego, remont sal w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Opolu, Koncert Wigilijny w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszkanek w Opolu, zbieranie nakrętek, zbiórka na chorego konia, wizyta w domu spokojnej starości, zbiórka karmy i środków finansowych dla schroniska w Paryżu pod Opolem.
Chcemy byście godziny, dni, miesiące spędzone w murach Budowlanki uważali za udane, wspominali je z uśmiechem na ustach. Bo szkoła to nie tylko nauka – to nowe znajomości, przyjaźnie, wyjazdy, spotkania.W życie człowieka wpisane są zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Gdy coś wam się nie uda, nie poddawajcie się, tylko dążcie do osiągnięcia celu. Pamiętajcie – człowiek uczy się przez całe życie, nie tylko wtedy gdy siedzi w szkolnej ławce. Musicie jednak pamiętać, że za kilka dni matura a po niej może jeszcze kilka lat nauki i dorosłe, samodzielne życie. Na koniec chcemy Wam życzyć połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia i spełnienia w życiu. Realizujcie swoje marzenia, stawiajcie przed Sobą nowe cele. Jesteście młodzi, korzystajcie z tego jak najlepiej i jak najwięcej, ale nie zapominajcie o niebezpieczeństwach jakie na Was czekają.
Adam Asnyk napisał: “Życie jest biegiem, staraj się o to abyś je dokończył”
Mam nadzieje, że wasz bieg będzie szczęśliwy i bez upadków. Dobiegniecie do mety z uśmiechem na twarzy bez większych kłopotów i zmartwień. Życzymy Wam tego z całego serca.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Pożegnanie Absolwentów
Przewiń na górę
Skip to content