sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

MEDIACJE I ARANŻACJE W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W OPOLU 

Po raz ósmy  w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się Seminarium Mediacyjne pt: ,, Mediacje i Aranżacje”.
Celem spotkania było promowanie mediacji wśród młodzieży oraz mediacji rówieśniczych w szkołach jako jednej z metod wychowawczych stosowanych w rozwiązywaniu konfliktów. W czasie seminarium głównym przesłaniem było przedstawienie mediacji jako konstruktywnego narzędzia do rozwiązywania konfliktów oraz sytuacji spornych. Szkoła miała zaszczyt zaprosić wielu znakomitych gości min. koordynator ds.mediacji w Sądzie  Okręgowym w Opolu  – Panią sędzię Annę Korwin- Piotrowską, Panią Bożenę Smyczyńską – mediatora Sądu Okręgowego w Opolu, Pana Marka Brożka –mediatora Sądu Okręgowego w Opolu, Panią Ewę Kosowską – Korniak – Mediatorkę oraz  Prezes Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji, Pana Grzegorza Siruka – Mediatora i Funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Zaproszeni goście przybliżyli młodzieży ideę mediacji w oparciu o doświadczenia ze swojej codziennej pracy. Seminarium prowadziła Pani Dyrektor Violetta Szczepkowska oraz Pani Lucyna Magierowska Siruk, a wystąpienia prelegentów uświetniały występy wokalne uczniów naszej szkoły: Aurelii Spallek z klasy 2TA, Emilii Widery z klasy 3TAp oraz Olgi Paperniuk z klasy 2TB.
Odpowiedzialny za koordynowanie oprawy muzycznej był Dominik Kaźmierczak – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  w ZSB. W Seminarium brały udział również uczennice z klasy 2TA1: Emilia Bulla i Julita Sobolewska.
Ogromnie cieszymy się, że Międzynarodowe Dni Mediacji zagościły w naszej szkole. Zawsze podczas tych  spotkań staramy się również  zaprezentować prace naszych uczniów. Dzięki łączeniu kierunków kształcenia: technik aranżacji wnętrz i budownictwa, zawodu monter suchej zabudowy i elementów wykończeniowych, mogliśmy jedynie zaprezentować próbkę naszych możliwości przy zaprojektowaniu i wykonaniu scenografii naszej sceny, w tym proekologicznych mebli i wystroju na dzisiejsze wydarzenie. Chcielibyśmy tym podkreślić, że tworzymy szkołę z pasją, którą łatwo przenosimy na naszych uczniów. Nie ma dla nas rzeczy trudnych i niemożliwych. Zrywamy z ograniczeniami twórczego myślenia, staramy się podsycać kreatywność naszych przyszłych budowlańców. Pragniemy  podziękować współtwórcą scenografii, w szczególności: pani projektant Magdalenie Pawłowicz i panu inżynierowi Mirosławowi Łotarewiczowi, oraz innym nauczycielom i wszystkim uczniom zaangażowanym w nasz projekt, a także sponsorom i dostawcom użytych materiałów.
MEDIACJE I ARANŻACJE W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W OPOLU 
Przewiń do góry
Skip to content