sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Wojewódzka Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

Festyn przy kościele pod wezwaniem św. Józefa w Michałowie zainaugurował tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie opolskim. Oprócz promocji kultury jako całości, impreza ma na celu także zwrócić uwagę na walory tej części Opolszczyzny.
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego dziś w Michałowie nauczyciele z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu prowadzili ciekawe zajęcia z rysunku. Pan Antoni Zajadacz oraz pan Marek Synowiecki  podczas warsztatów  objaśniali  podstawy rysunku, przekazywali uczestnikom wiedzę oraz swoje subiektywne zdanie na temat sztuki. Opowiedzieli też o sztuczkach i patentach, których używa się  podczas tworzenia niepowtarzalnych dzieł. Europejskie Dni Dziedzictwa – to  wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.
Wojewódzka Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa
Przewiń do góry
Skip to content