sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Amelia Oleszko z klasy 2Ap zwyciężczynią konkursu „Moje Zdjęcie Roku na wystawie World Press Photo 2020”

Jury Konkursu „Moje Zdjęcie Roku na wystawie World Press Photo 2020”, ogłoszonego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu przyznało  pierwszą nagrodę dla naszej uczennicy klasy 2TAp uczącej się w zawodzie technik aranżacji wnętrz

Amelii Oleszko

3 marca 2021 roku odbyły się obrady Jury Konkursu „Moje Zdjęcie Roku na wystawie World Press Photo 2020”, ogłoszonego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu
i związanego z wystawą World Press Photo 2020, która odbyła się w dniach 20.02.-21.03.2021r.

Zadaniem uczestników konkursu było wybranie na wystawie WPPH 2020 najlepszego zdaniem uczestnika zdjęcia, a następnie opisanie go wraz z uzasadnieniem swojego wyboru. Konkurs skierowany był do uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o fotografii, propagowanie czynnego zwiedzania wystaw. Pobudzenie aktywności poznawczej i twórczej młodzieży. Kształtowanie umiejętności precyzyjnej wypowiedzi pisemnej na temat sztuki/fotografii.

Zgłoszonych zostało 26 prac, które oceniła Komisja Konkursowa w składzie:
przewodniczący – Joanna Filipczyk dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej,
członkowie komisji – Anna Cieśla,  Anna Łęgowik, Józef Chyży, pracownicy GSW.

Jurorzy przy ocenie nadesłanych prac kierowali  się następującymi kryteriami: spełnieniem wymogów określonych Regulaminem, odniesieniem do wystawy, oryginalnością wypowiedzi, walorami publicystycznymi tekstu.

Po zapoznaniu się z pracami Jury  postanowiło przyznawać pierwszą nagrodę dla
Amelii Oleszko ZSB Opole kl 2 TAp
Laureatka  otrzymuje katalog World Press Photo 2020 oraz jej praca zostanie opublikowana w miejskim miesięczniku „Opole i Kropka” w numerze kwietniowym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo Amelka!

Przeczytaj pracę  Amelki  —>

Amelia Oleszko z klasy 2Ap zwyciężczynią konkursu „Moje Zdjęcie Roku na wystawie World Press Photo 2020”
Przewiń do góry
Skip to content