sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

 

Sto lat temu – „ (…) w Wadowicach, wszystko się zaczęło!”

Gdyby nie pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, w całej Polsce, w tym naszej szkole, 18 maja 2020 roku uroczyście obchodzilibyśmy wyjątkowy jubileusz: setną rocznicę narodzin Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II. Pomimo wszelkich ograniczeń, jakim musimy się podporządkować ze względu na dobro wspólne, pragniemy uczcić „Największego z rodu Polaków” – w naszych sercach, domach i we wspólnocie szkolnej.

Jesteśmy dumni z faktu, że nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II. W tym szczególnym dniu pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu za życie i pontyfikat „słowiańskiego Papieża”. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować do przeżycia tego jubileuszu. Uczniowie uczestniczyli w prowadzonych przez katechetów oraz nauczycieli języka polskiego i historii zdalnych lekcjach na temat życia, twórczości i nauczania Ojca Świętego. Zorganizowaliśmy konkurs wiedzy, a także  konkurs plastyczny. W holu szkoły można podziwiać okolicznościową gazetkę.

Wykorzystajmy nadarzającą się okazję, aby w setną rocznicę urodzin naszego Patrona lepiej Go poznać – poprzez książki, filmy, rozmowy na Jego temat. Może warto zapytać w domu, czy ktoś z naszej rodziny miał szczęście osobiście spotkać świętego Jana Pawła II? Oby osobiste przeżycie przez każdego z nas setnych urodzin „Lolka, który został Papieżem” pomogło nam się z Nim naprawdę zaprzyjaźnić!

 

 

100 rocznica urodzin Jana Pawła II
Przewiń do góry
Skip to content