sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Samorząd uczniowski

NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W wyniku głosowania, które odbyło się za pomocą szkolnej platformy Moodle informujemy, że został wybrany nowy samorząd uczniowski  w składzie:

przewodniczący: Dominik Kaźmierczak – uczeń klasy 2TBp

zastępca przewodniczącego: Ewelina Chrobot – uczennica klasy 3TB

sekretarz: Ewa Cioch – uczennica klasy 3TA

oraz członkowie prezydium: Jakub Sankiewicz Jakub (klasa 2Bg) i Klaudia Tokarek  (klasa 3TA)

Opiekunami samorządu największą ilością głosów zostały wybrane Panie:

pani mgr Joanna Sowa (nauczyciel WF) oraz pani mgr Dominika Jachymska (nauczyciel języka angielskiego)

Gratulujemy wszystkim osiągniętego wyniku i ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY

Dyrekcja Szkoły

 

Podejmowane inicjatywy Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2019/2020

I.20 r. Przygotowanie Gazetki semestralnej SU

19.12.19 r. Jasełka szkolne we współpracy z szkolnym  kółkiem artystycznym “PISKLAKI”

12-20.12.19 r. WIGILIE KLASOWE – Upominki świąteczne

13.12.19 r. XIV KONFERENCJA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

6.12.19 r. DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA – Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

XI 2019 – Projekt ,,Młodzież gotowa do działania”

Uczniowie klasy 2TA wzięli udział w projekcie ,,Młodzież gotowa do działania” realizowany przez Urząd marszałkowski i opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. W ramach projektu uczniowie zajęli II miejsce za najciekawszą inicjatywę społeczną ,,Jest ci źle idź pobiegaj”.

29.11.19 r. Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego- KIERMASZ ANDRZEJKOWY

8.11.19 r. PÓŁMETEK ZSB

30.10.19 r. UROCZYSTOŚĆ wręczenia stypendium PREZESA RADY MINISTRÓW

25.10.19 r. Zebranie SU -trójek klasowych

17.10.19 r. DZIEŃ PATRONA I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – ŚLUBOWANIE KLAS I

30.09. 2019 r. Obchody Dnia Chłopaka

2.09.2019 r. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO

2.09.19 r. Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych pani Violetta Szczepkowska  uroczyście przywitała młodzież szkolną, o godz.8.30 klasy kontynuujące naukę , a o godz. 10.00 wszystkie klasy pierwsze. Jak co roku poczet sztandarowy w składzie : Julia Szymańska, Manuela Speda i Dawid Klimczak ( z klasy 3A) wprowadziła na salę Pani Joanna Sowa. Po uroczystym rozpoczęciu i ciepłych słowach pani dyrektor i przewodniczącej szkoły – Julii Szymańskiej wszyscy uczniowie udali się na spotkania w klasach ze swoimi wychowawcami.

1.09.19 r. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Poczet sztandarowy w składzie: Patrycja Michalska, Julia Szymańska, Dawid Klimczak pod opieka Joanny Sowa uczestniczyli w mszy św. z okazji 80 rocznicy  wybuchu II wojny światowej w kościele O.Franciszkanów. Po mszy św. wszystkie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz Miasta Opola i zaproszeni goście udali się pod Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego by oddać honory poległym w II wojnie światowej. jak co roku nasi uczniowie pomimo wakacji nie odmówili służby w poczcie sztandarowym.

16.10.18 r. DZIEŃ PATRONA I DZIEŃ NAUCZYCIELA

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona i Dzień Nauczyciela. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Po przemówieniu pani dyrektor Violetty Szczepkowskiej, nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po nim był program artystyczny. W pierwszej części wspominaliśmy patrona naszej szkoły – papieża Jana Pawła II w 40 rocznicę jego pontyfikatu. Druga z kolei poświęcona była nauczycielom i obfitowała w liczne niespodzianki. Uczniowie przygotowali znane piosenki w nowej – szkolnej odsłonie oraz skecz kabaretowy. Emocjonującą częścią było ogłoszenie wyników uczniowskiego głosowania i uroczyste wręczenie Nauczycielskich Oskarów. Z okazji Dnia Nauczyciela nie zabrakło również życzeń i upominków dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników  szkoły. Uczniowie zaangażowani w święto szkoły spisali się na medal – dziękujemy!

Przewodnicząca SU na rok szkolny 2018/2019

Julia Szymańska uczennica klasy 2a ( 130 głosów)

Wiceprzewodniczący

Michał Borowiecki uczeń klasy 2b (71 głosów)

Klaudia Szymik uczennica  klasy 2ta (64 głosy)

Marcin Bednarz uczeń klasy 3a (60 głosów)

Prezydium SU

Oliwia Owczarek uczennica klasy 3ta

Marcin Owczar uczeń klasy 2e

Jessica Broy uczennica klasy 4ta

Nikola Mainka uczennica klasy 1ta

Kamil Zakrzewski uczen klasy 3b

Dominika Gala uczennica klasy 1c

Ewelina Lepsy uczennica klasy 2ta

Przewodnicząca wolontariatu

Patrycja Krysiak uczennica klasy 3d

Opiekun samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

pani Joanna Sowa ( 163 głosy)

pani Magdalena Kuniec (80 głosów)

Nominowanych na opiekuna SU było 28 nauczycieli. Najmniejsza ilość zdobytych  głosów -1, największa 163.

Podczas uroczystości szkolnej samorząd szkolny ogłosił wyniki Oskarów Nauczycielskich :

Nauczyciel Ostatni sprawiedliwy – Joanna Sowa

Nauczyciel Przyjaciel – Magdalena Kuniec

Nauczyciel Mistrz – Łukasz Kociołek

Nauczyciel Sportowiec – Michał Jędra

Nauczyciel Gawędziarz – Wojciech Karoński

Nauczyciel Kosa – Rafał Brachmański

Nauczyciel Uśmiechnięty – Joanna Sowa

Nauczyciel Energiczny – Joanna Sowa

Nauczyciel Cierpliwy – Marzena Czukiewska Gaweł

Nauczyciel Trendy i Fit – Alicja Świątkowska-Podgórska

Wszystkim Nauczycielom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2018/2019

08.10- 11.10.18 r.

Podliczanie wyników głosowania na przewodniczącą szkoły, opiekuna SU i Oskarów nauczycielskich. Przygotowywanie przez uczniów klasy 2a upominków dla nauczycieli.

01.10.18 r.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

3.10.18 r.( środa) wszystkie klasy

4.10.18 r.(czwartek) 3 klasy zawodowe

28.09.18 r.

KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO ZAKOŃCZONA.

17.09.18 r.

79 Rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W dniu 17.09.18 r. przedstawiciele pocztu sztandarowego naszej szkoły w składzie : Sylwia Markuszewska, Aleksandra Biżek i Tomasz Chudala brali udział w uroczystości 79 Rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Sybiraka. Z tej okazji o godz. 12.00 odbyła się w Katedrze Opolskiej msza święta, w której uczestniczyło wielu przedstawicieli władz Opola, wojsko i poczty sztandarowe wielu szkół opolskich.

12.09.2018 r.

I ZEBRANIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO I TRÓJEK KLASOWYCH

12.09.2018 R. SALA NR 4 GODZ.11.15

3.09.2018

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO   2018/2019 godz.9.00

28.05.18r.

Obchody Dnia Weterana

W dniu 28.05.18r. na Opolskim Rynku odbyły się obchody ,,Dnia Weterana’’. Poczty szkolne przybyły o godzinie 11 45 i przed Ratuszem uczestniczyli w uroczystości. Naszą szkołę reprezentowali w poczcie uczniowie klasy 1A : Benedikt Kokott, Julia Szymańska, Manuela Speda pod opieką Joanny Sowa.

3.05.18r.

Święto Konstytucji 3-go Maja

W dniu 3.05.2018r. w Katedrze św. Krzyża odbyła się uroczysta msza św. związana z obchodami święta Konstytucji 3-go Maja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1A: Dawid Klimczak, Julia Szymańska, Manuela Speda pod opieką Joanny Sowa. Jak co roku w obchodach brali udział czołowi przedstawiciele władz Miasta Opola, żołnierze i szkolne poczty sztandarowe.

 

13.04.18r.

13.04.2018r. poczet sztandarowy naszej szkoły brał udział w uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Komunalnym o godz.11:45. W obecności zaproszonych przedstawicieli władz miasta, zaproszonych gości i żołnierzy oddano hołd poległym w Katyniu. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie klasy 4ta : Maciek Kowalski, Dominika Kornek, Anna Roskosz pod opieką Joanny Sowa.

8.04.18r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 8.04.18r. ( w niedzielę) w Projekcie ,,Miasto młodych” . Projekt skierowany jest do uczniów z każdej z opolskich szkół średnich. Wspólnie z Urzędem Miasta w Opolu przygotowano szereg zajęć poświęconych możliwościom wpływu na miejskie decyzje młodzieży szkolnej. To były pierwsze zajęcia weekendowe, które będą się odbywały co dwa tygodnie z inspirującymi osobami, które zachęcą opolską młodzież do zmian swojego najbliższego otoczenia na lepsze(liderami opolskich organizacji pozarządowych, urzędnikami odpowiedzialnymi za inicjatywy obywatelskie, osobami publicznymi). Zajęcia prowadzone są warsztatowo, w trakcie których młodzi Opolanie będą pracowali nad wydaniem przygotowanej przez siebie miejskiej gazety, stworzeniem serwisu internetowego czy projektów budżetu obywatelskiego. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach . Zgłoszenia przyjmuje pani Joanna Sowa. Następne spotkanie 21 lub 22.04.18r.

Pamiętaj !!! masz prawo głosu i  decydować  o tym co się dzieje wokół ciebie.

28.03.18r.

Świąteczne życzenia od samorządu szkolnego. Od 4 tygodni przedstawiciele SU i klasa 1a uczestniczyła w projekcie świątecznym. Uczniowie własnoręcznie wykonywali wielkanocne zające. Stolarze pozyskiwali drzewo i wycinali z niego pieńki, które ręcznie malowane były przez uczennice, szczególnie Julie Szymańską i Manuele Speda. W ostatnim dniu szkoły przed świętami, uczniowie przygotowali dekorację i wystawili ponad 300 zajęcy. Ilość taka związana była z ilością osób przebywających w tym czasie w szkole. Każdy ze społeczności szkolnej ZSB na czele z panią dyrektor Violettą Szczepkowską został obdarowany wybranym przez siebie zającem, który miał symbolizować Zdrowe-Spokojne-Błogosławione Święta Wielkanocne. Projekt ten miał na celu zainspirować innych do umiejętności obdarowywania się rzeczami własnoręcznie wykonanymi tzw. stworzenie czegoś pięknego bez wkładu finansowego, a jedynie serca otwartego na innych.

21.03.18r.

Dzień Otwarty ZSB był bardzo pracowitym dniem dla Samorządu Szkolnego. Wiele osób zaangażowało się w pomoc w jego organizację. Klasa 1a wzięła patronat nad obiektami sportowymi i zorganizowała różne konkurencje sportowe takie jak: przeciąganie liną, podnoszenie na drążku, rzuty do kosza, tenis stołowy, sztuki walki i cieszące się największym zainteresowaniem stanowisko wbijania gwoździa. jak się okazało tylko nieliczni za pierwszym razem wbili klina do końca. Liczyła się siła, refleks a nader wszystko koncentracja. najlepsi zostali obdarowani drobnymi upominkami. W salce gimnastycznej odbywały się warsztaty stolarskie, gdzie uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką zawodu stolarza i własnoręcznie wykonać zająca na szczęście. Wszystkim dopisywała wesoła atmosfera, która do zabawy zachęciła młodzież gimnazjalną, szkolną i cała kadrę ZSB.

Uczniowie z samorządu uczniowskiego zorganizowali w trakcie Dnia Otwartych Drzwi konkurs wiedzy dla odwiedzających nas gimnazjalistów pt. „Jak dobrze znasz Budowlankę?”. Goście musieli znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak np. jak nazywa się pani dyrektor, gdzie znajduje się sztandar szkoły czy w jakich zawodach kształcą się nasi uczniowie. Wszyscy, którzy dobrze odpowiedzieli na pytania otrzymali upominki w postaci słuchawek z napisem ZSB.

W trakcie Dnia Otwartego nasza szkoła pokazała się również od tej artystycznej strony, o co zadbali uczniowie z koła artystycznego „Pisklaki” wraz z opiekunem. W świetlicy szkolnej zaprezentowali dwa skecze; „Romeo i Julię” oraz „Bitwę pod Grunwaldem”. Ze stand-upem zmierzył się Marcin Owczar z klasy IE. Odbył się też konkurs piosenki „The Voice of Budowlanka”, a sympatycy imprez karaoke mieli okazję zmierzyć się z polskimi i zagranicznymi hitami. Znawcy muzyki i jej twórców zmierzyli się z kolei z przygotowanymi specjalnie na tę okazję konkursami muzycznymi.

5.03.18r.

5.03.2018r. odbyły się obchody 80 rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie ; Julia Szymańska, Patrycja Michalska i Benedikt Kokott pod opieką p. Joanny Sowa. O godzinie 12.00 odbyła się msza św. jubileuszowa w kościele OO. Franciszkanów, której przewodniczył JE Ks.Bp Andrzej Czaja, Ordynariusz Diecezji Opolskiej..03.18r.

 

 

1.03.18r.

1.03.18r. Przedstawiciele pocztu sztandarowego: Sylwia Markuszewska, Aleksandra Biżek i Tomasz Chudala wraz z opiekunem Joanną Sowa uczestniczyli w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z powyższym poczty sztandarowe przybyły na ul. Krakowską 53 na odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary zbrodniczych działań aparatu bezpieczeństwa państwa w latach 1944-1956. Na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 53 w Opolu zawisła pamiątkowa tablica upamiętniająca ofiary Urzędu Bezpieczeństwa, który w centrum miasta miał swoją siedzibę.
Uroczystość odsłonięcia tablicy to efekt blisko 4-letnich starań mieszkańców, którzy zabiegali o to, aby to miejsce przestało być anonimowe – tłumaczy Małgorzata Wilkos, radna z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego.
Radna Wilkos chciałaby również, aby w Opolu powstał szlak upamiętniający ofiary poprzedniego systemu.

 

18.02.18r.

18lutego 2018 roku nasi uczniowie z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystości z okazji utworzenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech, która odbyła się o godz. 12.00 w Opolskiej Katedrze. Poczty sztandarowe wielu szkół na czele z pocztem Wojska Polskiego uczestniczyli w mszy św. dla upamiętnienia 95 rocznicy powstania dzielnicy.

16.02.18r.

16.02.18.r. Odbyła się VI Konferencja Młodzieżowej Rady Miasta w sali im. Karola Musioła w Ratuszu. Uczniowie z wielu szkół Miasta Opola podsumowali działalność rady w I semestrze. Naszą szkołę reprezentowała Edyta Czechowska, która jest wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta i Julia Szymańska uczennica klasy 1a. Na konferencji dokonano wyboru  II wiceprzewodniczącego rady i ogłoszono konkurs wiedzy samorządowej jako pierwsze wydarzenie w tym semestrze, który odbędzie się 5.03.18r. Zachęcamy wszystkich uczniów do zgłaszania pomysłów na realizację zadań w radzie.

13.02.18r.

Przygotowanie do walentynek

WALENTYNKI W SZKOLE

HARMONOGRAM

 • 7.50 – wręczenie serduszek wchodzącym do szkoły
 • 8.00-10.25 (1-3 lekcja) – projekcja filmu walentynkowego + dyskusja – klasy: 1Ta, 2Ta, 2D, 1C wraz z nauczycielami

 

  1. – miejsce: świetlica szkolna
 • 10.30-11.15 (4 lekcja) – kabaret „Romeo i Julia” w wykonaniu koła  literacko – artystycznego „Pisklaki” – miejsce: sala gimnastyczna

 

  1. – wszystkie klasy                                        
 • 11.15-11.30 (długa przerwa) – walentynkowa playlista, wróżby walentynkowe, poczta walentynkowa, róże dla zakochanych                          i serduszkowy poczęstunek

 

  1. – miejsce: korytarz na parterze
 • 11.30-13.55 (5-7 lekcja) – projekcja filmu walentynkowego + dyskusja – klasy: 1A, 1B, 1E, 2A, 2B wraz z nauczycielamiW TYM DNIU OBOWIĄZUJE SPECJALNY DRESS CODE – UBRANIA W KOLORZE OGNISTEJ CZERWIENI (DOPUSZCZALNY RÓŻ J)UCZNIOM TAKI UBIÓR GWARANTUJE DZIEŃ BEZ PYTANIAZAPRASZA SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z OPIEKUNAMI
 •        PANIĄ J.SOWĄ I PANIĄ M.KUNIEC    

 

30.01.18r.

VII zebranie samorządu szkolnego, omówienie Dnia Świętego Walentego, Dnia Kobiet i Dni Otwartych Szkoły.

20.12.17r.

Jasełka i wigilie klasowe

Ostatni tydzień upłynął nam w ciepłej, prawdziwie świątecznej atmosferze. W szkole unosił się zapach pierników i gałązek świerkowych, z których uczniowie wyczarowali przepiękne stroiki. Ozdobiły one stoły w czasie klasowych wigilii, które z wielką starannością rokrocznie przygotowują poszczególne klasy wraz ze swoimi wychowawcami. W pięknie przystrojonych salach uczniowie i nauczyciele podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, a następnie zasiedli do wspólnej uczty, na której nie zabrakło świątecznych potraw takich jak barszcz z uszkami, pierogi czy makówka. Każdą klasę z życzeniami odwiedziła tradycyjnie dyrekcja szkoły.

W radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas też młodzież z koła literacko-artystycznego „Pisklaki”, która wraz z opiekunem, panią Magdaleną Kuniec, zaprosiła koleżanki  i kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły na Jasełka. Tegoroczny spektakl połączył tradycyjną historię z elementami zaczerpniętymi z czasów współczesnych. Chwilami było bardzo śmiesznie, ale przesłanie pozostało niezmienne – w starciu dobra ze złem, to pierwsze triumfuje. W oprawie muzycznej znalazły się kolędy oraz przepiękna i refleksyjna „Kolęda dla nieobecnych”.

6.12.17r.

Wizyta św. Mikołaja

Zgodnie z tradycją 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Przechadzając się po szkolnych korytarzach i wędrując od klasy do klasy sprawdzał, kto z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zasłużył na prezenty. Dla grzecznych przygotował słodki upominek, a dla tych mniej grzecznych dodatkowo rózgi.  Mikołaj dotarł nawet do  pracowni renowacji, w której w tym dniu odbywały się twórcze warsztaty dla przedszkolaków. Nie da się ukryć, że najmłodsi przyjęli go z największym entuzjazmem. W tym roku w rolę pomocników św. Mikołaja wcieliły się opiekunki samorządu uczniowskiego, które dzielnie pomagały rozdawać słodycze i uwieczniły wizytę świętego na poniższych zdjęciach J

Na Sali gimnastycznej rozegrano Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla klas pierwszych. Zwycięzcami zostali : Roman Urban I miejsce, Emilka Setnicka II miejsce, Bartek Szyszko III miejsce, Dominik Hapanowicz IV miejsce. Wszyscy otrzymali nagrody i drobne upominki a przede wszystkich wesołą rywalizację sportową.

 

27.11.17r. ,,Bezpieczeństwo zależy także ode mnie”

27.11.17r. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Aleksandra Biżek, Jennifer Waleska i Julia Szymańska pod opieką Joanny Sowa uczestniczyli w debacie Policji pt.,,Bezpieczeństwo na drodze zależy od Nas wszystkich”, która odbyła się w centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Uczestnicy zapoznali się z rolą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. mapa zawiera również informacje pochodzące z baz policyjnych dotyczące zagrożeń najbardziej uciążliwych społecznie. zgłoszenia do Mapy można dokonać za pośrednictwem interaktywnej strony internetowej – www.policja.pl . Chcesz wiedzieć czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Reaguj na zagrożenia! Na koniec debaty wszyscy rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa osobistego oraz kształtowania umiejętności i przewidywania zagrożeń w ruchu drogowym. Obdarowana młodzież odblaskami i jednorazowymi alkomatami przez Policję uczestniczyła w pokazach na symulatorach z WOPR. Spotkanie to było bardzo pouczające i przestrzegające przed czyhającymi zagrożeniami.

24.11.17r.

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia    

A to ciekawe….

Święto to ustanowiono w 2002r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystko zaczęło się jednak nieco wcześniej, od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902r. wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał go uwolnić, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Zainspirował się nią pewien producent zabawek i stworzył pluszowego misia o imieniu Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.

Miś stał się bohaterem utworów dla dzieci, z których najbardziej znanym jest Kubuś Puchatek (ang. Winnie the Pooh) stworzony w 1926 przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a. Innym niedźwiedzim bohaterem książek dla dzieci jest Miś Paddington. W Polsce popularne były dobranocki przedstawiające misia, np. Miś Uszatek czy Colargol.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Z pewnością każdy z nas nadal ma w domu swojego ukochanego misia z dzieciństwa…                      i dlatego postanowiliśmy wspólnie uczcić jego święto. Uczniowie przynieśli w tym dniu do szkoły swoje pluszaki, które gwarantowały dzień bez pytania. Ponadto odbyły się warsztaty, w trakcie których powstały nietypowe misie z balonów i papierowych talerzy.  Uczniowie wykonali też przepiękne prace plastyczne, które udowodniły, że najsłynniejszy na świecie miś – Kubuś Puchatek, nie był w cale misiem o bardzo małym rozumku. Na Sali gimnastycznej pojawił się też bohater dzisiejszego święta we własnej osobie – Miś, a raczej niedźwiedź, który częstował zebranych cukierkami i chętnie się z nimi fotografował. Jak myślicie, kto wcielił się w rolę solenizanta? J

 

16.11.17r.

Spotkanie z Prezydentem Miasta Opola- Arkadiuszem Wiśniewskim Młodzieżowej Rady Miasta

                  W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej szkoły brali udział w forum Młodzieżowej Rady Miasta, na którą przybył zaproszony Prezydent Miasta Opola -Arkadiusz Wiśniewski . Na spotkaniu przedstawiono nowo wybranych radnych. Naszą szkołę reprezentować będzie Julia Szymańska z klasy 1a i Edyta Czechowska, która kolejną kadencję w Młodzieżowej Radzie Miasta rozpoczęła jako wiceprzewodnicząca. Młodzież przedstawiła harmonogram prac na przyszły rok, projekty uchwał i propozycje konkursów dla szkół. Gratulujemy mandatów radnych i życzymy owocnej pracy, i godnego reprezentowania naszej szkoły.

13.11.17r.

VI Zebranie Samorządu szkolnego i wszystkich trójek klasowych sala nr 45 godz. 11.15 (poniedziałek)

9.11.17r.

Młodzieżowa Rada Miasta zaprosiła reprezentację uczniów wraz z opiekunami samorządów szkolnych na open space pt.,, Tolerancja -rozmowy na tematy aktualne, ważne i kontrowersyjne”. Spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Strzelców Bytomskich 1 w sali kinowej. Podczas spotkania każdy uczestnik mógł zabrać głos i wypowiedzieć swoje zdanie na temat: homofobii, eutanazji, aborcji,używek i uchodźców. Podobne spotkanie będzie już wkrótce zorganizowane w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski.

 

 

16 październik

Dzień Edukacji Narodowej-Dzień Patrona Szkoły- Dzień Pierwszaka

Podczas uroczystości szkolnej samorząd szkolny ogłosił wyniki Oskarów Nauczycielskich :

Nauczyciel Ostatni sprawiedliwy – Alicja Świątkowska Podgórska

Nauczyciel Przyjaciel – Joanna Sowa

Nauczyciel Mistrz-Pasjonat – Rafał Kawałko

Nauczyciel Sportowiec – Michał Jędra

Nauczyciel Gawędziarz – Wojciech Karoński

Nauczyciel Kosa – Rafał Brachmański

Nauczyciel Uśmiechnięty – Joanna Sowa

Nauczyciel Energiczny – Joanna Sowa

Nauczyciel Cierpliwy – Marzena Czukiewska Gaweł

Nauczyciel Trendy i Fit – Alicja Świątkowska-Podgórska

Wszystkim Nauczycielom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Wszyscy Nauczyciele z okazji swojego święta otrzymali drobne upominki przygotowane przez samorząd szkolny.

 

12 październik

V Zebranie samorządu uczniowskiego – podliczenie wyników głosowania-  OSKARY NAUCZYCIELSKIE

4 październik

Informujemy społeczność uczniowską, że w Młodzieżowej Radzie Miasta mamy swoich przedstawicieli : Edyta Czechowska kl 4tb i Sylwia Markuszewska kl 3ta

3 października

IV Zebranie samorządu uczniowskiego dotyczące DEN

2 październik

Samorząd Uczniowski z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej ogłasza konkurs na OSKARY NAUCZYCIELSKIE. Głosowanie będzie trwało od 2.10.17r. do 12.10.17r. Na kartach do głosowania wpisujemy nazwisko nauczyciela przy jednej z 10 kategorii.

Kategorie

 1. Nauczyciel -Ostatni sprawiedliwy
 2. Nauczyciel – Przyjaciel
 3. Nauczyciel -Mistrz
 4. Nauczyciel- Sportowiec
 5. Nauczyciel- Gawędziarz
 6. Nauczyciel – Kosa
 7. Nauczyciel -Uśmiechnięty
 8. Nauczyciel – Energiczny
 9. Nauczyciel – Cierpliwy
 10. Nauczyciel – Trendy i Fit

29 września

Wznawiamy akcję ,,Szczęśliwy numerek” – wylosowany numer z dziennika , będzie miał w danym dniu zwolnienie od pytania, regulamin w pokoju nauczycielskim.

25 września

Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję wsparcia dla kolegi szkolnego z klasy 3b – zbieranie funduszy

21 września

III zebranie samorządu uczniowskiego

Ogłoszenie wyników głosowania

Przewodnicząca szkoły – Sylwia Markuszewska kl 3ta

I Wiceprzewodnicząca – Aleksandra Biżek kl 3ta

II Wiceprzewodnicząca- Natalia Niezgoda kl 3ta

Skarbnik – Jennifer Waleska kl 3ta

Sekretarz – Julia Szymańska kl 1A, Weronika Mikietyn kl 1ta

Opiekun SU – Joanna Sowa

19 września

Podsumowanie wyników wyborów do SU i na opiekuna samorządu

Komisja skrutacyjna w składzie : Magda Soboń, Wiktoria Urbaniak, Grzegorz Kozłowski, Karolina Hendzel, Tomasz Chudala, Paulina Jędrzejewska podliczyli wyniki wyborów.

zespół szkół budowlanych opole

18 września

Wybory do samorządu szkolnego i na opiekuna samorządu (głosują pozostałe klasy)

zespół szkół budowlanych opole

zespół szkół budowlanych opole

zespół szkół budowlanych opole

zespół szkół budowlanych opole

15 września

Wybory do samorządu szkolnego i na opiekuna samorządu

Uczniowie głosują na kartach wyborczych, na których znajdują się wszystkie trójki klasowe, 2 przedstawicieli szkoły wybranych w kampanii czerwcowej na przewodniczącą szkoły i miejsce na wpis nauczyciela będącego opiekunem SU.

14 września

II zebranie samorządu uczniowskiego

13 września

I  zebranie samorządu uczniowskiego

 

Przewiń do góry
Skip to content