sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Szkolenia

Szkolenie zawodowe – Renowacja i odnawianie elewacji budynków oraz Innowacyjne rozwiązania w energetyce komunalnej i zawodowej. Efektywność energetyczna procesów produkcyjnych.

W dniu 14.03.2018r. w Zespole Szkół Budowlanych z inicjatywy Pani Dyrektor Violetty Szczepkowskiej odbyło się kolejne bardzo ciekawe szkolenie zawodowe. Na zaproszenie dyrekcji szkoły Firma Romanowski Group reprezentowana przez właściciela firmy Pana Jarosława Romanowskiego przeprowadziła szkolenie praktyczne oraz pokaz z zakresu renowacji elewacji budynku. Uczniowie w czasie szkolenia mogli zapoznać się z najnowszymi metodami technologicznymi które są niezwykle skuteczne w czyszczeniu elewacji. Po szkoleniu praktycznym młodzież miała przywilej uczestniczenia w  wykładzie przeprowadzonym przez Dyrektora Firmy INERIO Pana Prof. nzw. dr hab. inż. Zbigniewa Pluteckiego. W czasie prezentacji młodzież poznała innowacyjne rozwiązania dla energetyki komunalnej i zawodowej.

Artykuł NTO – http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/romanowski-group-chce-ksztalcic-uczniow-z-opolskich-szkol-zawodowych-zeby-potem-dac-im-prace-w-polsce,13020769/

 

 

 

 

 

 


Warsztaty w IKEA we Wrocławiu

Klasa 2TA odwiedziła wrocławską IKEA, aby wziąć udział w pierwszym z całego cyklu spotkaniu warsztatowym. Uczniowie, jako przyszli technicy aranżacji wnętrz odkrywali, na razie podstawowe tajniki zawodu. Cała klasa w zaciekawieniu wsłuchiwała się w historię powstania jednej  z najbardziej rozpoznawanych marek świata – IKEA. Tło stanowiła ciekawie przedstawiona historia i obyczaje Szwecji. Nie zabrakło również chwil na rozprostowanie nóg. Młodzież wyruszyła pomiędzy regały sklepowe, aby w asortymencie odnaleźć „szwedzkość”. Zadanie bardzo wszystkim się spodobało. Uczniowie  wrócili do domu zadowoleni i już czekają na kolejny wyjazd klasowy.


 

W dniu 18.10.2017r. odbyło się szkolenie dla uczniów Branżowej Szkoły I  Stopnia nr5 dla zawodu monter sieci i instalacji sanitarnych.  W czasie szkolenia uczniowie poznali najnowsze trendy oraz technologię montażu instalacji sieciowych. W czasie zajęć uczniowie pod okiem instruktora mieli możliwość ćwiczeń praktycznych tj. montaż rur pcv za pomocą zgrzewarki. Firma Vesbo przekazałą również na potrzeby praktycznej nauki zawodu zgrzewarkę za co w imieniu dyrekcji szkoły bardzo dziękujemy.

 


 

 

W dniu 12 października 2017r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie z przedstawicielami firmy FAKRO. W trakcie szkolenia uczniowie z klas Branżowej Szkoły I  Stopnia nr 5 oraz Publicznego Technikum nr 6 zapoznali się z materiałami budowlanymi takimi jak:

 • okna dachowe drewniane i aluminiowo-tworzywowe o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania
 • okna do dachów płaskich
 • kołnierze
 • sterowanie elektryczne
 • wyłazy
 • świetliki rurowe
 • oddymianie
 • akcesoria do okien dachowych: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne
 • akcesoria montażowe
 • kolektory słoneczne
 • folie i membrany

Po prezentacji teoretycznej instruktorzy firmy FAKRO przeprowadzili część praktyczną szkolenia w zakresie montażu okna dachowego.

 

 

 

 


 

W dniu 4 października 2017r. odbyło się kolejne szkolenie zawodowe z przedstawicielem firmy Knauf. Produkty marki Knauf są dostępne w sprzedaży w Polsce od 25 lat. W tym czasie firma uzyskała silną pozycję lidera na rynku materiałów budowlanych. Marka Knauf należy do najlepiej rozpoznawalnych w swojej kategorii i jest postrzegana jako marka Premium, za którą zawsze stoi wysoka jakość.

Dzięki uprzejmości w/w firmy uczniowie klas I i II Branżowej Szkoły I stopnia nr 5  uczący się w zawodach monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, oraz murarz-tynkarz poznali ofertę  dotyczącą: systemów suchej zabudowy na bazie płyt gipsowych, gipsowo-włóknowych i cementowych, tynki gipsowe i cementowo-wapienne, masy szpachlowe, gładzie polimerowe, wylewki, produkty chemii budowlanej, w tym kleje, fugi i silikony, a także systemy ociepleń z tynkami elewacyjnymi i farbami.

W imieniu dyrekcji szkoły, jak i całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy firmie KNAUF oraz panu M. Szpinek za przeprowadzenie szkolenia.

Przewiń do góry