sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Sport

Rok 2019/2020

 

25.11.19 r. Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt w składzie : Karolina i Paulina Korban, Marta Wójcik ( kl 2ta), Justyna załoga, Sandra Kopiec, Kamila Rohn (kl 4ta), Małgorzata Komisarczuk (kl 1tag), Aleksandra Gorczyńska, Guth Izabela (kl 1tag), Janus Aleksandra (kl 1Ag), Kinga Błazińska(1Cp) pod opieką Joanny Sowa, wzieła udział w półfinale Mistrzostw Miasta Opola w Pś dziewcząt. Po wygranym pierwszym meczu z gospodarzami – ZSEkonomicznych 2:0, awans do finału był w zasięgu reki, jednak dziewczęta u legły 2;0 reprezentacji IX LO. W kolejnym meczu z II LO zbrakło nam 1 seta aby znaleźć się w finale.

20.11.19 r. Politechnika Opolska zorganizowała kolejny turniej w ramach ligi ,, Od Sks-u do Azs-u“. Naszą szkołę reprezentowali Sebastian Dudek ( kl.2e), Roman Urban (kl3e) i Dmytro Zhuchenko (kl 3e) pod opieką Joanny Sowa. Po zaciętej i wyrównanej grze dwóch zawodników: Roman Urban miejsce II i Sebastian Dudek V miejsce awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie.

19.11.19 r. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Sebastian Nowak klasa 2e, Antolak Kacper klasa 1ep i Adam Kelmer klasa 2b pod opieką Joanny Sowa wzięli udział w Mistrzostwach Miasta Opola w badmintonie, które odbyły się w PSP nr 28. Nasi zawodnicy rozegrali kilka meczy i ostatecznie zajęli miejsca 6-8. Liczymy na większe sukcesy w przyszłym roku.

15.11.19 r. w naszej szkole rozgrywały się a Mistrzostwa Miasta Opola w piłce siatkowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały : Paulina i Karolina Korban, Marta Wójcik z klasy 2ta, Justyna Załoga, Sandra Kopiec, Kamila Rohn z klasy 4ta, Komisarczuk Małgosia, Gorczyńska Aleksandra, Guth Izabela, Janus Aleksandra i Sigburg Paulina pod opieką Joanny Sowa. Uczennicy grały u siebie w szkole przy ogromnym dopingu widowni. Na salę w trakcie rozgrywek przyszła pani dyrektor Violetta Szczepkowska i pan wice dyrektor Wojciech Piernikarski, których zainteresował pozytywny gwar na sali. Nasze uczennice były właśnie po pierwszym wygranym meczu. Ku naszemu zadowoleniu uczennice wywalczyły awans do półfinału MMO w piłce siatkowej. Nasza widownia okazała się być 13 zawodnikiem na sali, który przyczynił się do wygranej.

 

14.11.19 r. w naszej szkole rozgrywały się Mistrzostwa Miasta Opola w piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Szyszko, Dominik Hapanowicz, Jan Grzebyta, Michał Borowiecki z klasy 3b, Filip Król, Sebastian Dudek, Rafał Lempart z klasy 2e, Jakob Geppert, Jakup Czapczyński z klasy 2c, Dominik Cuper z klasy 2ta, Kacper Antolak zklasy 1ep pod opieka Joanny Sowa. Ku zaskoczeniu wszystkich nasi uczniowie nie awansowali do finału, przegrywając wszystkie mecze 2:1. Wierzymy ,że w przyszłym roku wyniki będą lepsze.

8.11.2019 r. w Stegu Arena rozegrany Turniej ,,Od SKS-u do AZS-u “ organizowany przez Politechnikę Opolską, dla szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę pod opieką Joanny Sowa reprezentowali następujący uczniowie : Adam Król, Michał Borowiecki, Maks Kikta, Bartosz Szyszko, Dominik Hapanowicz, Jan Grzebyta, Sebastian Dudek, Rafał Lempart, Jakob Geppert, Jakub Czapczyński, Olivier Lackner. Rozgrywki odbywały się w grupach i do finału awansowały 2 najlepsze drużyny. Nasi uczniowie po zaciętej walce uzyskali 3 miejsce, 2 miejsce zdobył ZSElektrycznych, natomiast zwycięzcą okazał się ZSEkonomicznych- i to właśnie oni pojadą na finał ogólnopolski do Warszawy 6-8.12.19 r.

24.10.19 r. uczennice ZSB wzięły udział w  Mistrzostwach Miasta Opola w piłce koszykowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały : Marta Guszpit, Kamila Szymczak, Sandra Kopiec, Kamila Rohn, Justyna Załoga, Weronika Krawczyk z klasy 4ta, Patrycja Michalska z klasy 3a, Aleksandra Nowak z klasy2Tb, Paulina i Karolina Korban z klasy 2Ta, Sylwia Robota, Wika Kostrzewa, Małgosia Skowronek, Karola Kozioł z klasy 1Tag pod opieką Joanny Sowa. Te rozgrywki odbywały się w VI LO i nie pozwoliły naszym zawodniczką wejść do finału.

Przewiń do góry