sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Patronat

 

więcej http://zsbopole.pl/nasze-sukcesy-2/

 

W dniu 24 października w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II odbyła się uroczystość dotycząca objęcia patronu nad zawodami;

murarz-tynkarz w Branżowej Szkole I Stopnia nr 5

oraz

technik budownictwa w Publicznym Technikum nr 6

przez dwie firmy o uznanej marce na rynku ogólnopolskim oraz międzynarodowym;

  • ENERGOPOL TRADE OPOLE SP. Z O.O.  reprezentowanym przez pana Krzysztofa Skrzypka – Prezesa Zarządu 
  • OPEX S.A. reprezentowanym przez pana Tadeusza Kuśnierza – Dyrektora Generalnego oraz pana Mirosława Tempkę – Dyrektora ds. technicznych

pod Patronatem Opolskiej Izby Gospodarczej reprezentowanej przez  pana Prezesa Henryka Galwasa .

Krótka charakterystyka firm;

ENERGOPOL TRADE OPOLE SP. Z O.O. w swoim dorobku, może poszczycić się realizacją wielu inwestycji w zakresie obiektów nauki i oświaty, kultury, sportu i rekreacji, służby zdrowia, administracyjnych, przemysłowych oraz mieszkaniowych. Wydarzeniem roku 2013, a zarazem ukoronowaniem  20-letniej działalności było otwarcie wybudowanej przez Energopol Trade Opole sp. z o.o. krytej pływalni „Wodna Nuta” w Opolu z 50-metrowym basenem sportowym. Za jej realizację firma została uhonorowana najwyższą nagrodą w ogólnopolskim konkursie PZiTB „BUDOWA ROKU”. Innym jakże  znamiennym sukcesem było wyremontowanie Hali Widowiskowo-Sportowej “Okrąglak”.

 

Firma OPEX – przedmiotem działalności  spółki, od początku jej trwania, jest export robót i usług technicznych z zakresu budownictwa. Zakres ten uległ rozszerzeniu na korzyść rozwoju usług budowlanych  w kraju. Na rynku generalnego wykonawstwa funkcjonujemy od 2000 roku. Podstawę przedsiębiorstwa stanowi wyspecjalizowana kadra, posiadająca doświadczenie w pracy na budowach krajowych i zagranicznych. Projekty zrealizowane którymi firma może się poszczycić to m.in: Sztuczne lodowisko TOROPOL, remont krytej pływalni w Dobrodzieniu, modernizacja obiektów Hali Sportowej w Prudniku oraz wiele innych.

 

Podczas uroczystości objęcia “Patronatu nad zawodem” zaszczycili swoją obecnością dostojni goście wśród nich:

Prezes Izby Gospodarczej w Opolu pan Henryk Galwas,

Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty pani Krystyna Dworecka,

Inspektor ds. Szkół Ponadgimnazjalnych pani Kinga Pietrzak-Kostuś,

Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu pani Joanna Wnuk,

Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu pan Marek Wąsowski,

Kierownik referatu inwestycji, remontów i eksploatacji obiektów oświatowych Wydziału Oświaty w Opolu pan Andrzej Jedynakiewicz

dla których wkład w innowacyjność kształcenia zawodowego  jak i rozwój  poziomu kształcenia dualnego  w szkolnictwie zawodowym jest nieoceniony.

 

 

 

Zawarta umowa patronacka

Umowa stwarza szerokie perspektywy rozwoju zawodowego dla młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Budowlanych. Główne idee współpracy to przede wszystkim podniesienie umiejętności zawodowych uczniów w wybranych zawodach budowlanych, organizacja szkoleń, warsztatów oraz staży zawodowych, gwarancja zatrudnienia dla najlepszych absolwentów i rozwój bazy dydaktycznej szkoły w tym rozbudowa  i doposażenie sali patronackiej do nauki zawodu murarz-tynkarz oraz technik budownictwa .

 

 

W imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tak ogromnie przedsięwzięcie przytaczając z tej okazji następujące słowa “Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.” autor – Randy Pausch.

 

Pan Henryk Galwas Prezes Izby Gospodarczej w Opolu
Pani Krystyna Dworecka zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty
Pani Joanna Wnuk Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu
Pan Krzysztof Skrzypek Prezes Zarządu Energopol Trade
Pan Tadeusz Kuśnierz Dyrektor Generalny OPEX

 

Przewiń do góry