SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI  – 2018r.

W dniu 8 czerwca 2018r. odyło się w Waszawie podsumowanie konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”. Zebranych  gości przywitała m.in. pani Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty oraz pani Teresa Kazimierska  – Dyrektor Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej              ( KOWEZIU).

Celem konkursu było zebranie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych. Dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu była rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”.

Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu otrzymał dwa wyróżnienia oraz nagrodę specjalną.

1) Dyplom „DOBRA PRAKTYKA” – za „Indywidualne potrzeby uczniów jako istotny czynnik kształtujący pracę szkoły

doc20180611095950 - dyplom 2

2) Dyplom „DOBRA PRAKTYKA” – za „ Nowoczesne metody w kształceniu zawodowym

doc20180611100027 - dyplom 1

3) Nagroda specjalna przyznana tylko jednej szkole spośród 130 placówek dydaktycznych biorących udział w konkursie z całej Polski – za „zapewnianie kompleksowego rozwoju uczniów z zaburzeniami, niepełno sprawnościami i deficytami, w tym przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie”

doc20180611095907 - dyplom 3

 


 

 

Na stronie  http://radio.opole.pl/ ukazał się kolejny wywiad z Panią Dyrektor Violettą Szczepkowską. Tym razem dotyczył on nie tylko „dobrych praktyk” które odbywają się w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu lecz również……. CIEKAWI 🙂 !!! odwiedźcie  link – bądźcie na bieżąco z tym co się dzieje w naszej szkole!!!!!!!Więcej …Wywiad Radio Opole – Dyrektor Violetta Szczepkowska o kierunkach kształcenia w Zespole Szkół Budowlanych w Opolu


 

Serdecznie informujemy że po raz kolejny ukazał się reportaż o naszej szkole i bezinteresownej pomocy którą, zainicjowała pani dyrektor Violetta Szczepkowska  na rzecz remontu oddziału Szpitala Wojewódzkiego mieszczącego się przy ul. Katowickiej w Opolu. Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu dyrekcji szkoły, uczniów i pracodawców prace w remontowo -budowlane są na ukończeniu. Ten wspólnie podjęty bezinteresownie wysiłek możemy podsumować  następującymi słowami…

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”
– Thomas Jefferson

LINK DO REPORTAŻU – RADIO OPOLE –

http://radio.opole.pl/100,228057,przyuczaja-sie-do-przyszlego-zawodu-a-jednoczesn


 Bezinteresowna pomoc Dyrekcji oraz uczniów Publicznego Technikum nr 6 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 dla Pacjentów oraz Szpitala Wojewódzkiego w TVP 1 -TELEEXPRESS oraz TVP3 OPOLE – BRAWO MY :)!!!

W ramach praktyk, by przyuczyć się przyszłego zawodu, ale przede wszystkim w czynie społecznym, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu remontują oddział dermatologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Młodzi budowlańcy odświeżyli już 15 pomieszczeń. Z wyremontowanych sal cieszy się tylko personel, ale i sami pacjenci.

 

 


trybuna


Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ma zaszczyt ogłosić wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” – V edycja.

Najwyższą punktację w poniższych obszarach zawodowych uzyskała następująca szkoła:

Budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane – Branżowa Szkoła I Stopnia nr 5 w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu.


edited_fob10

2
3
4

Nagrody Prezydenta Miasta Opola z okazji Dnia Edukacji – 12.10.2017r.

W dniu 12 października 2017r. odbyła się konferencja pod patronatem Prezydenta Miasta Opola oraz Naczelnika Wydziału Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod tytułem ” 800-lecie Opola w edukacji dzieci i młodzieży”. Podczas konferencji Prezydent Miasta Opola nagrodził wybranych dyrektorów oraz  nauczycieli m.in. za ogromne zaangażowanie w działania szkoły oraz wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie osoby z naszej szkoły: pani Dyrektor Violetta Szczepkowska oraz pan Wicedyrektor Wojciech Piernikarski.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 


W imieniu Dyrekcji szkoły z przyjemnością informujemy że Zespół Szkół Budowlanych Im. Papieża Jana Pawła II został oficjalnie członkiem Polskiej Izby Przymysłowo-Handlowej Budownictwa w roku szkolnym 2017/2018.