Pożegnanie absolwentów Gimnazjum dla Dorosłych

Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu razem z Hufcem Pracy w Opolu 21 czerwca br. pożegnali tegorocznych absolwentów klas III Publicznego Gimnazjum dla Dorosłych. Dla nich rok szkolny 2017/2018 jest już zamknięty. Uroczystość wręczenia świadectw zaszczyciła P Joanna Wnuk – Dyrektor Zespołu Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu, Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu: Pani Izabela Pietkun-Greber, Pani Regina Wasilewska, Pan Wojciech Piernikarski oraz wychowawcy, nauczyciele, a także zaproszeni goście: pracodawcy, rodzice uczestników oraz Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK Pani Danuta Pilipczuk wraz z Kierownikiem Biura Oddziału Rejonowego Panią Agnieszką Jabłońską – Berendowicz.

Po rozdaniu świadectw Dyrekcja wraz z wychowawcami i przedstawicielami PCK wręczyła nagrody i wyróżnienia dla zasłużonych absolwentów: za dobre wyniki w nauce, za wysoką frekwencję, za osiągnięcia sportowe i za wyróżniającą się postawę społeczną i pracę na rzecz drugiego człowieka w ramach hufcowego koła PCK.

Ostatnią część – artystyczną – prowadzili nasi uczestnicy – Absolwent Roku Paweł Bojczuk oraz Paweł Kępiński. Wychowawcy i nauczyciele w humorystyczny sposób dostali podziękowania za trud pracy z młodzieżą, a kadra pedagogiczna życzyła młodzieży udanych i bezpiecznych wakacji.

Pani Wicedyrektor Izabela Pietkun-Greber

Absolwenci – klasa 3bG

Pani Wicedyrektor Regina Wasilewska wręcza nagrody za dobre wyniki w nauce

Absolwent Roku prowadzi część artystyczną uroczystości

Wicedyrektor Wojciech Piernikarski wręcza nagrody za osiągnięcia sportowe


Młodzież na Górze św. Anny

20 czerwca uczniowie z klas 3aG i 3bG w nagrodę za zwycięstwo w wojewódzkim konkursie OHP „Aktywność – dobry wybór”, pojechali wraz z wychowawcami Hufca Pracy: Ewą Tulej i Robertem Gąsienicą oraz szkolnym: Agatą Król, na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Góra św. Anny.

Wymagająca wędrówka leśnymi szlakami zakończyła się chwilą wytchnienia w annogórskim amfiteatrze. Tam młodzież została zapoznana z historią regionu, walki narodowowyzwoleńczej zwieńczonej trzema Powstaniami Śląskimi. Pod Pomnikiem Czynu Powstańczego nastąpiła chwila zadumy nad ciężkim losem Ślązaków w czasie wojen i okupacji. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Sanktuarium św. Anny. Następnie młodzież powędrowała pod pomnik patrona Zespołu Szkół Budowlanych – św. Jana Pawła II, gdzie wspomniano naszego papieża i jego pamiętną pielgrzymkę na Opolszczyznę sprzed 25 lat. Stamtąd uczestnicy udali się do Domu Pielgrzyma, gdzie wszyscy posilili się oferowanym tam obiadem. Kierując się w drogę powrotną, następnym odwiedzonym miejscem była zjeżdżalnia grawitacyjna, która dostarczyła młodzieży niezapomnianych wrażeń. Ostatnim punktem wyprawy było wejście do Geoparku Krajowego Góra św. Anny, gdzie podążając ścieżkami dydaktycznymi w dawnym kamieniołomie nefelinitów, można było odkryć historię geologiczną Opolszczyzny podziwiać walory przyrodnicze Parku.

Pod pomnikiem św. Jana Pawła II

Pod Pomnikiem Czynu Powstańczego

Przy wejściu do amfiteatru annogórskiego

W drodze na stację PKP Zdzieszowice


Mamy absolwenta roku województwa!

Paweł Bojczuk z klasy 3bG został Absolwentem roku województwa opolskiego. Zwyciężył w konkursie adresowanym dla młodzieży będącej pod opieką OHP. W konkurencji gimnazjum nie miał sobie równych, pozostawiając rywali daleko w tyle. Przez trzy lata wyróżnił się chęcią bezinteresownej pomocy innym, działaniom na rzecz Koła PCK, OSP, wolontariatu, udziałem w wielu konkursach na szczeblu lokalnym, wojewódzkim, krajowym, różnorakich imprezach kulturalno-oświatowych czy wymianach międzynarodowych. Swoją postawą udowodnił, że ciężką pracą można wiele osiągnąć, że jeśli ma się niewiele, jeszcze więcej można dać drugiemu. Nagrody wręczał Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy.

Na uroczystym zakończeniu roku szkoleniowego naszą szkołę reprezentowali jeszcze inni uczniowie. Patryk Gajos również z klasy 3bG zdobył wyróżnienie w kategorii uczeń roku szkolnego 2017/2018. Mateusz Richter z klasy 3B odebrał nagrodę w kategorii nauki zawodu, a Julia Szymańska z klasy 1A odebrała podziękowanie za udany udział w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Młodzieży w Lublinie.

Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów przełamujących postawę bierności. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy sukcesów na dalszej drodze edukacji.

Absolwent Roku

Wyróżnienie dla Patryka Gajosa

Julia Szymańska odbiera wyróżnienie

Mateusz Richter odebrał nagrodę w kategorii nauka zawodu


Uczniowie ZSB na Jasnej Górze

W dniach 08-09.06.2018r. odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży OHP na Jasną Górę.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 7a, 7b, 3aG, 3bG i 1B pod opieką wychowawców: E. Tulej, K. Wolnej i R. Gąsienicy. W Pielgrzymce udział wzięli uczestnicy będący pod opieką Ochotniczych Hufców Pracy z całego kraju. W pierwszy dzień pielgrzymki młodzież uczestniczyła w nabożeństwie pokutnym w Archikatedrze Częstochowskiej,  po czym delegacje z każdego województwa przemaszerowały wspólnie Alejami NMP na Jasna Górę. Po dotarciu do Bazyliki Jasnogórskiej, odbyła się Msza Święta w intencji młodzieży OHP. Po kolacji w godzinach wieczornych odbył się Koncert z okazji 100–lecia Odzyskana Niepodległości Rzeczpospolitej Polski oraz wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej dla kadry OHP. Zakończeniem dnia pełnego wrażeń był udział opolskiej delegacji w Apelu Jasnogórskim.

Kolejny dzień młodzież rozpoczęła zwiedzaniem Jasnej Góry. Uczniowie udali się do Bazyliki Jasnogórskiej, Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, Muzeum Sześćsetlecia, Sali rycerskiej, Sali ojca Augustyna Kordeckiego, Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu i Arsenału. Następnie pielgrzymka udała się pod  Bramę Wałową oraz pod Pomnik Jana Pawła II, gdzie młodzież zapaliła symboliczny znicz. Następnie uczestnicy zapoznani zostali z historią Klasztoru i wierzeniami dotyczącymi Jasnej Góry oraz cudownego obrazu. Po zwiedzaniu Częstochowy i trudach pielgrzymowania związanych z upałem, młodzież zmęczona, ale bardzo zadowolona, wróciła do autobusu i udała się w drogę powrotną.

Młodzież złożyła kwiaty oraz zapaliła znicz pod pomnikiem Jana Pawła II

Pamiątkowe zdjęcie w Sali Rycerskiej

Pod częstochowską Archikatedrą

Przed nabożeństwem pokutnym

Pielgrzymkowy przemarsz Alejami Najświętszej Maryi Panny

Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży OHP na Jasną Górę

 


Finał I Turnieju E-sportowego

23 maja zakończyły się zmagania I Turnieju Hufcowych Rozgrywek E-sportowych. Do piłkarskich mistrzostw rozgrywanych na konsoli Xbox360 ® przystąpiło 32 uczestników. Od kwietnia zawodnicy rozgrywali mecze w systemie pucharowym doprowadzając do wyłonienia finalistów. Każdy mecz odbywał się pod bacznym okiem składu sędziowskiego z Hufca Pracy – Roberta Gąsienicy i Katarzyny Wolnej. Dziś rozegrano dwa ostatnie mecze: o III miejsce oraz finał. Zwyciężył Paweł Bojczuk z klasy 3bG, który okazał się najbardziej bramkostrzelnym uczestnikiem Turnieju, strzelając przeciwnikom aż 21 goli! W zaciętym małym finale Dominik Wrzos z klasy 2b pokonał w 117. minucie Kamila Procia z klasy 1b.

Najlepszymi zawodnikami e-sportu okazali się:

 1. Paweł Bojczuk, kl. 3bG
 2. Mateusz Erens, kl. 3bG
 3. Dominik Wrzos, kl. 2b
 4. Kamil Proć, kl. 1b
 5. Szymon Lewandowski, kl. 2b
 6. Łukasz Cebula, kl. 2b
 7. Szymon Kuszaj, kl. 3bG
 8. Wojciech Kopij, kl. 2b.

Zwycięzcy otrzymali dedykowane puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Hufiec Pracy w Opolu. Komisja sędziowska przyznała również nagrodę specjalną za sportową postawę i walkę fair-play, która powędrowała do Szymona Lewandowskiego z klasy 2b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w I edycji Turnieju.

Zwycięzca Turnieju odbiera nagrodę z rąk Komendanta Hufca Pracy w Opolu

Finaliści Turnieju

Gratulacje dla Dominika Wrzosa za zajęcie III miejsca

Pani Dyrektor również kibicowała zawodnikom

Nagrody ufundował Hufiec Pracy w Opolu


Zwycięstwo na Wojewódzkiej Spartakiadzie Lekkoatletycznej w Opolu!

22 maja na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyła się Wojewódzka Spartakiada Lekkoatletyczna uczestników objętych opieką Ochotniczych Hufców Pracy.

W 12 konkurencjach udział wzięło aż 120 uczestników z całego województwa. Nie było łatwo. Nasza ekipa okazała się jednak niepokonana, z zawodów przywiozła aż 8 medali oraz złoty puchar dla najlepszej drużyny w klasyfikacji generalnej.

Spartakiada podzielona była na konkurencje biegowe:

100 m dziewcząt i chłopców, 200 m dziewcząt, 400 m chłopców, 400 m dziewcząt, 1500 m chłopców oraz konkurencje techniczne dziewcząt i chłopców: pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal.

Złote drużyny przygotowywali wychowawcy Hufca Pracy w Opolu: Katarzyna Wolna oraz Robert Gąsienica.

Oto nasi zwycięzcy:

1. Łukasz Pisk -Piskowski, kl. 2b

2. Filip Król, kl. 3bG

3. Bartosz Szyszko, kl. 1b

4. Paweł Bojczuk, kl. 3bG

5. Maciej Sokołowski, kl. 7b

6. Krzysztof Drewnicki, kl. 3bG

7. Daria Gabrowska, kl. 3bG

8. Maria Śliwka, kl. 2a

9. Dominika Stachowiak, kl. 7b

10. Agata Dąbrowska, kl. 2aG

11. Patrycja Michalska, kl. 1a.

Złota drużyna lekkoatletyczna

Agata Dąbrowska z kl. 2aG zwyciężyła w pchnięciu kulą

Filip Król z kl. 3bG zajął II miejsce w rzucie piłeczką palantową

Puchar Zwycięzców!


Hufiec Pracy w Opolu organizatorem Maratonu Przedszkolaka

W dniu 11.05.2018 Zespół Szkół Budowlanych w Opolu gościł stu dwudziestu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 43 w Opolu oraz siedmiu przedszkolaków z przedszkola specjalnego „Iskierka” w Opolu na zorganizowanym przez Hufiec Pracy w Opolu Maratonie Przedszkolaka. Zadaniem najmłodszych Opolan było przebiegnięcie przynajmniej jednego okrążenia bieżni. Wszystkie dzieci biorące udział w Maratonie przebiegły łącznie prawie 2 kilometry!!! wokół bieżni Zespołu Szkół Budowlanych. Dla urozmaicenia młodzież hufca przygotowała dla dzieci zabawy i konkurencje sportowe. Był to tor przeszkód. składający się z ćwiczeń na równowagę, dokładność i celność oraz koordynację wzrokowo-ruchową oraz szybkość. Kolejną atrakcją były zabawy chustą Klanzy min: sztorm, karuzela, kolory. Każde dziecko uczestniczące w zabawie otrzymało pamiątkowy medal oraz dyplom dla grupy. Hufiec Pracy w Opolu oraz Zespół Szkół Budowlanych w Opolu otrzymali podziękowania. Natomiast młodzież z opolskiego hufca oprócz słodyczy otrzymała gorące podziękowania za zaangażowanie i pomoc od wychowawczyń z Publicznego Przedszkola nr 43 w Opolu.


Gimnazjaliści na V Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

12.05.2018r. uczniowie naszej szkoły – z klasy 3bG:  Paweł Bojczuk – kapitan oraz Paweł Kępiński, Patryk Gajos i Mateusz Erens pod opieką wychowawcy Hufca Pracy w Opolu wzięli udział w etapie rejonowym V Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Zadaniem każdej drużyny było zmierzenie się z przygotowanymi konkurencjami, w skład których wchodziło 5 pozorowanych scenek urazowych oraz część teoretyczna – test wiedzy. W części praktycznej drużyny musiały udzielić pierwszej pomocy nieprzytomnemu, nieoddychającemu poszkodowanemu w pomieszczeniu, gdzie ulatniał się gaz oraz drugiemu poszkodowanemu, który był w szoku, do tego chorował astmę. Kolejną scenką urazową było udzielenie pomocy poparzonej osobie, która rozpalała grilla przy użyciu płynnej rozpałki oraz osobie panikującej, przeszkadzającej podczas akcji ratowniczej. Dwie kolejne scenki były związane z wypadkami samochodowymi, a ostatnią było udzielenie pomocy dwóm poszkodowanym, którzy odpalili zrobioną przez siebie petardę. Poszkodowani z ostatniej scenki, oprócz doznanych oparzeń, mieli również rany cięte i ciała obce. W każdej zainscenizowanej scence zespoły ratownicze musiały zabezpieczyć miejsce wypadku oraz pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Poza konkurencjami mistrzostw pierwszej pomocy przeprowadzone zostały również ćwiczenia pożarnicze, obejmujące rozwijanie i zwijanie węża strażackiego na czas czy celowanie z armatki wodnej oraz test wiedzy pożarniczej. Zespół pod opieką Hufca Pracy w Opolu zajął zaszczytne czwarte miejsce.

Cieszy bardzo, że młodzież poważnie potraktowała tematykę ratownictwa w aspekcie zagrożonego zdrowia i życia ludzkiego, a na mistrzostwach miała niepowtarzalną okazję sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej w zastosowaniu praktycznym. Nasi gimnazjaliści świetnie się spisali i dotrzymali kroku znakomicie wyszkolonym drużynom z liceum.


Sukces na Festiwalu Kultury Młodzieży

8 maja 2018 roku uczennice naszej szkoły będące pod opieką opolskiego Hufca Pracy: Julia Szymańska, Sandra Mierzwińska, Dominika Stachowiak oraz Justyna Staniak, wzięły udział w Festiwalu Kultury Młodzieży Opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, zorganizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Nysie. Festiwal obejmował formy sceniczne oraz prace plastyczne. Cieszymy się, że nasze uczennice otrzymały wyróżnienia: pierwsze – Sandra Mierzwińska z klasy VII B za cykl fotografii zatytułowany „Niepodległa”. Drugie wyróżnienie za formy sceniczne otrzymała Julia Szymańska z klasy IA  za wykonanie piosenki „Dziewczyna z granatem” promującej serial „Czas Honoru.Powstanie”. Julia w czerwcu zaprezentuje swoje umiejętności na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Puławach. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.


Wojewódzki Konkurs “Bezpieczny w pracy”

25 kwietnia w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu odbył się Wojewódzki Konkurs „Bezpieczny w pracy”. Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom odbywającym przygotowanie zawodowe zagadnień z zakresu prawa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz zachęcić ich do zgłębiania tej wiedzy, aby mogli w sposób świadomy i bezpieczny wejść na rynek pracy po zakończeniu nauki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3bG wyłonieni w eliminacjach spośród 83 uczestników – Patryk Gajos, Paweł Bojczuk i Mateusz Erens. Zmagania konkursowe ostatecznie zakończyli na odpowiednio IV, VI i VII miejscu. Gratulujemy szerokiej wiedzy!


Ruszył I Turniej E-sportowy

Od 24 kwietnia uczniowie klas gimnazjum, szkoły podstawowej, branżowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej będący pod opieką Hufca Pracy w Opolu – rywalizują o Puchar Mistrza w sporcie elektronicznym na konsoli Xbox360 ®.

Rozgrywane mecze cieszą się dużym zainteresowaniem. Cieszy fakt, że nasi uczniowie wykazują się wysoką kulturą w czasie emocjonujących meczy – za co Komisja Sędziowska przyzna nagrodę specjalną na zakończenie Turnieju, planowane na maj.


Egzamin Gimnazjalny

18 kwietnia młodzież gimnazjalna z klas III rozpoczęła zmagania z zadaniami egzaminacyjnymi. Dzisiejszy sprawdzian obejmował przedmioty humanistyczne, 19 kwietnia młodzież zmierzy się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a 20 kwietnia z zadaniami z języka obcego nowożytnego.

Życzymy powodzenia!


I Turniej E-sportowy

Od wtorku 24 kwietnia ruszamy z I Turniejem Hufcowych Rozgrywek E-sportowych. Udział zadeklarowało 28 zawodników, którzy będą rywalizować w grę w piłkę nożną na konsoli XBox360 ®.

Innowacyjnym wydarzeniem zainteresowało się Radio Opole, które przeprowadziło krótki wywiad z pomysłodawcą i koordynatorem rozgrywek e-sportowych – Robertem Gąsienicą.

http://radio.opole.pl/102,233840,rusza-i-turniej-hufcowych-rozgrywek-e-sportowych&s=2&si=2&sp=2

 

esport plakat

Eliminacje do konkursu „Bezpieczny w pracy”

Konkurs „Bezpieczny w pracy” adresowany jest do wszystkich uczniów objętych opieką Hufca Pracy. Pracownicy młodociani mają niepowtarzalną okazję do weryfikacji przyswojonej wiedzy w zakresie praw i obowiązków pracownika, pracodawcy, przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także ochrony przeciwpożarowej w zakładzie pracy i na stanowisku pracy.

I etap na szczeblu lokalnym został przeprowadzony w dniach 9-27 marca 2018r. Nigdy jeszcze nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Spośród 83 uczestników, którzy podjęli konkursowe zmagania i napisali test wiedzy składający się z 50 pytań, komisja konkursowa pod przewodnictwem specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy – Roberta Gąsienicy – musiała wyłonić 3 uczniów awansujących do etapu wojewódzkiego. Najlepsi okazali się gimnazjaliści: Paweł Bojczuk, Patryk Gajos i Mateusz Erens 25 kwietnia br. reprezentować będą naszą szkołę  i hufiec na konkursie w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu.

Życzymy powodzenia i cieszymy się, że uczniowie chcą zgłębiać tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy. Zdobytą wiedzę mogą równolegle stosować w praktyce na swoim stanowisku pracy oraz przekazać współpracownikom, aby tworzyć dla zatrudnionych przyjazne środowisko pracy, bezpieczne i wolne od zdarzeń wypadkowych.


Dzień Kobiet

,,Jesteście najważniejsze każdego dnia, nie tylko 8 marca”

Pod tym hasłem męska część społeczności Hufca Pracy w Opolu rozpoczęła coroczne przygotowania do uczczenia Dnia Kobiet. Przygotowania te trwały kilka tygodni. Aby tradycji stało się zadość, Panowie postanowili uhonorować Panie, te młodsze i te dojrzalsze, wykonanymi przez siebie słodkimi upominkami oraz okolicznościowymi kartkami, które młodzież przygotowała podczas zajęć koła plastycznego – specjalnie na tę okazję. We czwartkowy poranek Panowie reprezentując wszystkich uczestników płci męskiej z Hufca Pracy w Opolu, obdarowali tymi prezentami wszystkie Panie zatrudnione w Zespole Szkół Budowlanych i Hufcu Pracy, dołączając szczere życzenia. Wszystkie przedstawicielki płci pięknej bez względu na wiek zostały docenione.


Zwycięstwo w Oleśnie!

6 marca w Oleśnie odbył się Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej. Nasza drużyna żeńska pod opieką wychowawców Hufca Pracy: Katarzyny Wolnej i Roberta Gąsienicy pewnie wygrała swoją grupę i w finale – po serii rzutów karnych – pokonała Kędzierzyn-Koźle, zdobywając złoty medal. Gratulacje dla całego zespołu:

 1. Agata Dąbrowska, kl. 2aG
 2. Bożena Jasiurka, kl. 2aG
 3. Maria Śliwka, kl. 2A
 4. Patrycja Michalska, kl. 1A,
 5. Dominika Stachowiak, kl. 7B.


Piłkarskie emocje 

W ramach przygotowań do nadchodzącego Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w Oleśnie, uczestnicy Hufca Pracy w Opolu w dniu 16  lutego, wzięli udział w piłkarskich zmaganiach ze starszymi kolegami. Miniturniej miał charakter meczów kontrolnych, gdzie nie liczył się ostateczny wynik ani liczba zdobytych bramek. Dzięki niemu oraz dodatkowym treningom, uczestnicy mieli okazję do opracowania taktyki, przećwiczenia ustawień na boisku, szybkich zmian, podań między sobą, zgrania się, a przede wszystkim mieli możliwość zmierzenia się z presją, jaka towarzyszy podczas zawodów piłkarskich – w końcu każdy chce wygrać, ale mistrz może być tylko jeden.


Przygotowania do Wojewódzkiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców

W związku ze zbliżającym się turniejem piłkarskim uczestników OHP, młodzież gimnazjalna będąca pod opieką Hufca Pracy pod okiem wychowawców i nauczyciela wychowania fizycznego, rozpoczęła treningi i przygotowania do udziału w zawodach. W treningu 15.02.2018 wzięli udział chłopcy, spośród których zostanie wyłoniony ostateczny skład na nadchodzące zawody. Podczas zajęć doskonalili techniki podań, przechwytów piłki oraz trening strzelecki. Najważniejszym punktem wspólnych treningów była możliwość zgrania się zawodników. W przygotowaniach udział brały również dziewczęta, które razem z chłopcami mogły doskonalić swój warsztat piłkarski. Świetnie radziły sobie z prowadzeniem piłki, jak i strzałami w światło bramki. Rywalizacja z chłopakami pozwoli w przyszłości podnieść jakość ich gry, gdyż chłopcy są bardzo wymagającym przeciwnikiem w trakcie treningów.


Młodzież na spotkaniu z kierownikiem szkolenia praktycznego ZSB

W dniu 13.02.2018r. w ramach zajęć zawodoznawczych odbyło się spotkanie z kierownikiem szkolenia praktycznego Zespołu Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, panem Krzysztofem Warchałem.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum dla Dorosłych.

Pan Krzysztof Warchał przybliżył ofertę edukacyjną ZSB w Opolu na poziomie kształcenia zawodowego oraz średniego. Przedstawił również propozycje kształcenia dla uczniów, którzy już lub niebawem skończą 18 lat. Uczniowie klas trzecich stoją przed dylematem podjęcia dalszych kroków życiowych. Często nie wiedzą, co chcą dalej robić po skończeniu gimnazjum. Takie spotkania mają na celu pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji.


Trening Siatkówki

W dniu 8 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych odbył się trening siatkówki szkolnego koła sportowego dziewcząt i chłopców, którzy na co dzień nie trenują w klubach sportowych. Zajęcia odbywają się systematycznie dwa razy w tygodniu i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. W dzisiejszym treningu wzięli udział chętni uczniowie klas II. Po solidnej rozgrzewce rozegrano mecz piłki siatkowej drużyn mieszanych. Ideą rozgrywek była wspólna sportowa rywalizacja oraz zgranie drużyny.