sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole

Aktualności

 

DORADCA ZAWODOWY MOŻE CI POMÓC

 • Wskazać w jaki sposób Twoje mocne strony, talenty możesz wykorzystać w planowaniu dalszej edukacji, kariery zawodowej
 • Otrzymać informacje na temat wybranych zawodów, aktualnych wymagań rynku pracy, systemu edukacji, możliwości dalszego kształcenia
 • Planować swoją dalszą edukację oraz karierę zawodową

Wycieczka do Centrum Kształcenia Praktycznego

W dniu 6 czerwca br. uczniowie klas 3aG, 3bG i 3cG uczestniczyli w warsztatach zawodowych, zorganizowanych w Zespole Placówek Oświatowych w Opolu. Młodzież miała możliwość zapoznania się z pracowniami specjalistycznymi w Centrum Kształcenia Praktycznego, a także z organizacją kształcenia w niniejszej placówce. W ramach zwiedzania pracowni, uczniowie poznawali konkretne zawody oraz umiejętności i kompetencje, które mogą pozyskać w czasie zajęć praktycznych. Omówione zostały również możliwości nabywania nowych kwalifikacji dzięki dodatkowym kursom np. spawania czy też montażu rusztowań.

 

Uwaga- bezpłatne kursy!

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu prowadzi rekrutację na bezpłatne szkolenia, które są adresowane do mieszkańców województwa opolskiego w ramach projektu:„Nowe kwalifikacje mieszkańców Aglomeracji Opolskiej nowe możliwości dla regionu”

http://wzdz.opole.pl/projekt-nowe-kwalifikacje-mieszkancow-aglomeracji-opolskiej-nowe-mozliwosci-dla-regionu/ (link do strony)

Udział w projekcie mogą wziąć osoby dorosłe; zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych bez względu na status Uczestnika/czki na rynku pracy. Wsparciem w projekcie zostaną objęte osoby zamieszkałe, pracujące, nieaktywne, jak i bierne zawodowo, w tym również osoby bezrobotne i uczące się z terenu Aglomeracji Opolskiej (https://aglomeracja-opolska.pl/aglomeracja-opolska/mapa-aglomeracji-opolskiej).
W ramach projektu przewidziano dwa szkolenia:
Dekarz – Blacharz (przygotowanie do zawodu) z uprawnieniami montażysty rusztowań budowlano – montażowych metalowych – czas trwania: 160 godz.
Hydraulik – Monter instalacji sanitarnych (wod., kan., c.o.) – szkolenie na uprawnienia ciepłownicze, świadectwo kwalifikacji E – czas trwania: 90 godz.
W projekcie zostaną zapewnione bezpłatnie: materiały szkoleniowe, badania lekarskie, obiad, poczęstunek/przerwy kawowe, egzamin oraz po zakończonym szkoleniu – zwrot kosztów przejazdu dla osób spoza Opola.
Więcej informacji u p.Małgorzaty Dudy z Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego pod numerem telefonu: 607 601 637.

 

Warsztaty z autoprezentacji dla maturzystów

W dniu 6 kwietnia 2018 r. odbyły się warsztaty z zakresu autoprezentacji, w których uczestniczyły klasy 4TA i 4TB, prowadzone przez przedstawiciela Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
W czasie zajęć maturzyści poznali techniki skutecznej autoprezentacji w czasie egzaminu lub rozmowy kwalifikacyjnej, rolę gestów, a także metody radzenia sobie z tremą oraz stresem.

Szkoła i co dalej?

Wielu absolwentów zapewne zastanawia się co dalej po szkole.

Istnieje wiele opcji wsparcia dla absolwentów, między innymi te świadczone przez powiatowe urzędy pracy, a wśród nich warto wspomnieć:
– bony zatrudnieniowe,
– staże,
– bony na zasiedlenie.
Oprócz tego, wiele organizacji proponuje absolwentom udział w ciekawych projektach, w ramach których mogą oni korzystać z nieodpłatnych szkoleń, a także realizować staże.

Jednym z takich projektów jest “Absolwent- najlepsza inwestycja”, realizowany przez firmę Forbis sp. z o.o., gdzie można podnieść swoje kwalifikacje oraz uzyskać doświadczenie zawodowe na stażu, za który uczestnik otrzymuje stypendium.
Więcej informacji o projekcie u organizatorów:
www.aktywniniezalezni.pl
tel.: 884 660 455

Warsztaty dla uczniów gimnazjum

W dniu 18 grudnia odbyły się warsztaty dla klasy drugiej i trzeciej gimnazjum z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu.

W trakcie warsztatów uczniowie poznali zawody szkolnictwa zawodowego, brali udział w grach dydaktycznych, mających na celu rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych oraz umiejętności pracy zespołowej, a także mieli okazję zwiedzić szkołę.

Takie wizyty przygotowują młodych ludzi do podjęcia trafnych wyborów edukacyjno- zawodowych, zgodnych z zainteresowaniami i predyspozycjami.

 

GIEŁDA TALENTÓW- INFORMACJE

 1. Julia Wistuba, klasa 2TA- kategoria rysunek
 2. Paulina Ginda, klasa 3A- kategoria rysunek
 3. Dominika Nawrat, klasa 1TA; Kacper Baumert, klasa 4TA; Arkadiusz Karczewski, klasa 2TA- zespół muzyczny
 4. Kacper Sobuś, klasa 2D- kategoria rysunek
 5. Agata Wilczek, klasa 2TB- kategoria rękodzieło
 6. Joanna Krupska, klasa 3TA- kategoria rysunek
 7. Natalia Szarejko, klasa 2TB- kategoria śpiew
 8. Patryk Kumorek, klasa 2bG- kategoria rysunek
 9. Magda Gebauer, klasa 2TA- kategoria śpiew
 10. Klaudia Szymik, klasa 1TA- kategoria śpiew
 11. Paweł Żaczek- klasa 7A- kategoria piłka nożna freestyle

Przypominamy, że finał Giełdy Talentów odbędzie się w dniu 12 grudnia.
Prosimy, by uczniowie do dnia 7 grudnia 2017 r. złożyli swoje prace w gabinecie doradcy zawodowego, bibliotece szkolnej lub gabinecie psychologa szkolnego.

Uczestnicy osobiście prezentują swoje talenty w czasie finału giełdy.

 

Uwaga, uwaga! Wyniki Olimpiady “Warto wiedzieć więcej
o ubezpieczeniach społecznych”

W dniu 27 listopada 2017 r. odbył się etap szkolny Olimpiady “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, organizowanej w ramach projektu “Lekcje z ZUS”. W etapie szkolnym brały udział klasy: 2TA, 2TB i 3TA.

W etapie wojewódzkim na pewno weźmie udział:  Natalia Szarejko- klasa 2TB. Natomiast trzy osoby wezmą udział w dogrywce: Justyna Załoga- klasa 2TA, Jakub Cichoń- klasa 2TB oraz Łukasz Fuhl- klasa 2TB.

Poniżej do pobrania punktacja wszystkich uczestników etapu szkolnego olimpiady. Uczestnicy, którzy chcą omówić swoje wyniki mogą zgłosić się w gabinecie doradcy zawodowego lub do p.Marzeny Czukiewskiej- Gaweł.

http://zsbopole.pl/wordpress/wp-content/uploads/2017/11/Wyniki-Olimpiady-ZUS-etap-szkolny.pdf

 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W BUDOWLANCE W PRASIE!

W wydaniu NTO z dnia 21 listopada 2017 r. możemy znaleźć artykuł o warsztatach organizowanych w naszej szkole z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery”. Zapraszamy do lektury!

UWAGA! LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW DO FINAŁU SZKOLNEJ GIEŁDY TALENTÓW:

Poniżej zaktualizowana lista uczestników:

 1. Julia Wistuba, klasa 2TA- kategoria rysunek
 2. Paulina Ginda, klasa 3A- kategoria rysunek
 3. Dominika Nawrat, klasa 1TA; Kacper Baumert, klasa 4TA; Arkadiusz Karczewski, klasa 2TA- zespół muzyczny
 4. Kacper Sobuś, klasa 2D- kategoria rysunek
 5. Agata Wilczek, klasa 2TB- kategoria rękodzieło
 6. Joanna Krupska, klasa 3TA- kategoria rysunek
 7. Natalia Szarejko, klasa 2TB- kategoria śpiew
 8. Patryk Kumorek, klasa 2bG- kategoria rysunek
 9. Magda Gebauer, klasa 2TA- kategoria śpiew
 10. Klaudia Szymik, klasa 1TA- kategoria śpiew

Przypominamy, że finał Giełdy Talentów odbędzie się w dniu 12 grudnia.

Gratulujemy zakwalifikowanym uczestnikom!

 

UWAGA, UWAGA! GIEŁDA TALENTÓW- ZAMKNIĘCIE ZAPISÓW

Ogłaszamy, że w dniu dzisiejszym (15.11.2017 r.) zamykamy zapisy do IV edycji Giełdy Talentów.

Uczestnicy, którzy chcą jeszcze zgłosić swój udział, bądź go potwierdzić mogą to zrobić do godziny 15:00 w dniu 15 listopada br. u szkolnego doradcy zawodowego, w bibliotece szkolnej lub przesyłając informację na adres e-mail: zsb.gieldatalentow@gmail.com.

 

KONKURS NA ULOTKĘ PROMUJĄCĄ SZKOŁĘ!

Dyrekcja ZSB ogłasza konkurs na ulotkę promująca szkołę
dla wszystkich uczniów.
Wciel się w rolę dyrektora szkoły, który chce zaprezentować swoją placówkę przyszłym uczniom- bądź kreatywny, stwórz wyjątkową ulotkę.
Szkoły promując się, tworzą ulotki informacyjne, są na nich różne treści, zdjęcia, opisy.
Wybierając szkołę, co Cię najbardziej interesowało, na co zwracałeś uwagę, jakich informacji potrzebowałeś? Co pomaga młodym ludziom zdecydować o wyborze szkoły?
Zaprojektuj idealną ulotkę, taką, która zainteresuje ucznia, zwróci jego uwagę- która będzie strzałem w 10- tkę!!
Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Regulamin konkursu na ulotkę promującą szkołę:
1. Ulotka powinna zawierać wszystkie wymienione elementy:
– podstawowe informacje o szkole (nazwa szkoły, adres szkoły, e-mail)
– ciekawe hasło promujące
– ciekawy opis zawodów (w formie np. rymowanki)
– zdjęcia ukazujące szkołę, świat zawodów
2. Ulotka powinna być zrobiona w formie papierowej (format między A3
a A4), w formie elektronicznej- pilk tekstowy (Word), fotografie powinny
być w formacie jpg.
3. Prace należy złożyć w terminie do 15.12.2017r. w gabinecie pedagogów
szkolnych lub doradcy zawodowego, bądź psychologa szkolnego.

Więcej informacji u organizatorów.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY- PODSUMOWANIE

Współczesny rynek pracy jest wymagający- aby młody człowiek potrafił się po nim poruszać musi posiadać szereg kwalifikacji, kompetencji miękkich, a także posiadać świadomości własnych mocnych stron. Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu staje naprzeciw tym oczekiwaniom. Oprócz wyposażania uczniów w wiedzę niezbędną w danym zawodzie, duży nacisk kładzie się na rozwój kompetencji kluczowych, związanych z umiejętnością współdziałania w zespole, skutecznej komunikacji, asertywności czy też autoprezentacji. Uczniowie przez cały etap edukacji uczęszczają na zajęcia warsztatowe z zakresu poradnictwa edukacyjno- zawodowego, które przygotowują ich do poruszania się po rynku pracy, konstruowania swojej kariery, a także zdobywania nowych kwalifikacji. Szkoła organizuje również wiele zajęć dodatkowych oraz konkursów, stwarzając tym samym warunki do odkrywania swoich talentów i rozwijania pasji, które jak wiadomo- warto wykorzystać w przyszłości, funkcjonując już w roli pracownika.

Aby podkreślić, jak ważnym etapem konstruowania i rozwijania talentów jest etap szkolny, Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu aktywnie włączył się w organizację tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego hasło brzmiało „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

W jego ramach, w naszej szkole, w dniu 17 października br. zostały zorganizowane warsztaty zawodowe oraz turniej sportowy dla klas siódmych szkół podstawowych. W wydarzeniu uczestniczyło około 60 uczniów oraz ich wychowawcy. Warsztaty w głównej mierze prowadzone były przez uczniów naszego technikum, którzy na ten dzień zamienili się w nauczycieli i instruktorów swoich młodszych kolegów. Taka formuła zapewnia korzyści dla obu stron- nasi uczniowie mieli możliwość rozwinięcia swoich kompetencji o umiejętność przekazywania wiedzy, mogli podzielić się swoimi pasjami i zaprezentować talenty. Uczestnicy natomiast czuli się dużo swobodniej, mogąc pracować pod okiem niewiele starszych kolegów, ale przede wszystkim mogli poznać arkana szkolnictwa zawodowego z punktu widzenia młodego człowieka, który na co dzień uczestniczy w zajęciach przedmiotowych.

Pierwszy z warsztatów polegał na stworzeniu pokoju marzeń metodą kolażu. Odwiedzający nas uczniowie popisali się niesamowitą kreatywnością, natomiast młodzi adepci aranżacji wnętrz pomagali służąc fachową radą, dotyczącą kompozycji, doboru kolorów oraz układu pomieszczeń.

W czasie drugiego warsztatu uczniowie tworzyli kompozycje z elementów przestrzennych, utworzonych z modułowego elementu powtarzalnego. Instrukcji udzielali im uczniowie klasy 2TA, również uczący się w zawodzie technik aranżacji wnętrz. Efektem były niesamowite kompozycje, niektóre w ocenie nauczyciela przedmiotów zawodowych, zasługiwały na oceny bardzo dobre
i celujące. Młodzi uczestnicy odkryli swoje talenty i przekonali się jak można samodzielnie wykreować ozdoby do wnętrz. Kolejny etap zajęć, polegający na wymyślaniu zastosowania powstałych form, obudził ogromne pokłady kreatywności i wyobraźni przestrzennej.

Trzeci warsztat przybliżył arkana zawodu technik renowacji elementów architektury. Uczestnicy pod bacznym okiem naszych maturzystów mogli samodzielnie wykonać odlew gipsowy, a także spróbować swoich sił przy jego zdobieniu oraz złoceniu. Przekonali się również o misji ratowania zabytków, a także możliwościach wykorzystania umiejętności sztukatorskich przy wykonywaniu elementów dekoratorskich, zgodnie z obecnymi trendami.

Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, natomiast wykonane przez uczniów prace z pewnością będą wspaniałą pamiątką po tym wydarzeniu. Młodzi uczestnicy już
po warsztatach opowiadali, że nie przypuszczali, że odkryją w sobie takie umiejętności i talenty.
I dokładnie taka misja przyświecała tym zajęciom- by młody człowiek, również w warunkach szkolnych, miał możliwość rozwijania tego, co w nim najlepsze.

Na zakończenie tego pełnego emocji dnia, w naszej szkole zostały rozegrane koleżeńskie turnieje sportowe. Takie rozgrywki bardzo integrują młodzież, a także uczą ich zasad fair play i kształcą ważne kompetencje społeczne- zdrowej konkurencji i współpracy zespołowej.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W dniach 16- 22 października w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. To czas, w którym szczególnie skupiamy się na budowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej. Tegoroczny tydzień organizowany jest pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

Również w naszej szkole rozpoczynamy szereg działań związanych z tym wydarzeniem.

W dniu 17 października 2017 r. odbędą się warsztaty dla klas siódmych szkół podstawowych z regionu. W czasie warsztatów uczniowie technikum zaprezentują młodszym kolegom zawody, w których się kształcą, kierunki rozwijania swoich pasji, a także pokażą jak w czasie nauki nabyć nowe, cenione na rynku pracy kompetencje. Po warsztatach zawodowych odbędą się turnieje sportowe dla tych, którzy sportem się pasjonują. Turnieje koleżeńskie to świetna okazja do rozwijania umiejętności zdrowej konkurencji oraz współdziałania.

W dniu 18 października 2017 r. uczniowie technikum będą uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Opolski, dotyczących oczekiwań pracodawców, skutecznej autoprezentacji i budowania swoich kompetencji społecznych.

W dniu 20 października 2017 r. uczniowie technikum będą brać udział w specjalnie im dedykowanych warsztatach, prowadzonych przez Katedrę Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Opolskiego, gdzie rozwiną swoje umiejętności projektowania przestrzeni.

Przez cały ten tydzień zachęcamy również do konsultacji ze szkolnym doradcą zawodowym.

OPOLSKI PRZYSTANEK KARIERA

W dniu 6 października 2017 r. klasy 3D i 3E uczestniczyły w Przystanku Kariera, organizowanym na ul. Krakowskiej, w formule otwartych targów pracy. W trakcie tego wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą zatrudnienia u dużych przedsiębiorców z terenu województwa opolskiego, poznać wymogi regionalnego rynku pracy. Pracodawcy omawiali warunki zatrudnienia w swoich przedsiębiorstwach, proponowane wynagrodzenia oraz dodatkowe świadczenia, ścieżkę awansu i możliwość doskonalenia zawodowego. Proponowali również w tym dniu przystąpienie do procesu rekrutacji na konkretne stanowiska. Oprócz firm, swoje stoiska miały również instytucje realizujące projekty szkoleniowe, w których uczniowie biorąc udział, mogą otrzymać konkretne uprawnienia zawodowe. Przystanek Kariera to dobra okazja, aby uczniowie, zanim staną się absolwentami,
już mieli świadomość kształtowania się regionalnego rynku pracy.

GIEŁDA TALENTÓW-CZWARTA EDYCJA!


Z przyjemnością informujemy, iż można już zgłosić swój udział w czwartej edycji Szkolnej Giełdy Talentów.

Masz ciekawe zainteresowanie, pasję, posiadasz talent- Zgłoś się! 

Kategorie:
> Talent/zainteresowanie artystyczne (muzyka, śpiew, instrument, malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika, itp.)

> Talent/zainteresowanie sportowe (wszelkie odmiany sportu- indywidualnego oraz zespołowego)

> Talenty/zainteresowania różne (wszelkie mniej lub bardziej popularne pasje lub talenty)

Jak się zgłosić:
– zaprezentuj swój talent/zainteresowanie w formie, która najbardziej Tobie odpowiada. Możesz zrobić plakat, prezentację, nakręcić filmik, zrobić fotografię czy też napisać notatkę. Forma dowolna.
– swoją prezentację w wybranej przez Ciebie formie przekaż koordynatorom: p.Katarzynie Aleksandrowicz (biblioteka szkolna), p.Marcie Trojanowskiej-Wójcik (gabinet doradcy zawodowego) lub p. Justynie Krzyśko (gabinet psychologa szkolnego), bądź prześlij na adres e-mail:
zsb.gieldatalentow@gmail.com
w terminie do 15 listopada 2017 r.

Regulamin Giełdy Talentów

 OPOLSKI SALON MATURZYSTÓW ZA NAMI!

W dniu 19 września br. Uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami wzięli udział w Opolskim Salonie Maturzystów, organizowanym w gmachu Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej.
W trakcie spotkania omawiane były szczegóły dotyczące matury 2018 z przedmiotów: 
język polski, język obcy, matematyka, chemia, geografia, historia, WOS, fizyka, biologia, a także bloki z zakresu ogólnych zasad rekrutacji regionalnych uczelni publicznych oraz z tematyki praw i obowiązków maturzysty.

W gmachu Politechniki Opolskiej swoje stoiska miały również uczelnie wyższe z regionu: 
Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Opolski, a także uczelnie spoza regionu:
Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Morska w Szczecinie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Dolnośląska Szkoła Wyższa i inne. Oprócz folderów informacyjnych, uczniowie mogli uzyskać
na poszczególnych stoiskach informacje na temat zasad rekrutacji na poszczególne
uczelnie i kierunki studiów, możliwościach uzyskania stypendiów, praktyk, staży
czy też projektów realizowanych przez poszczególne uczelnie.

Spotkania nie tylko usystematyzowały wiedzę na temat zasad przeprowadzania egzaminu maturalnego, ale także dały cenne wskazówki w jaki sposób odpowiadać na poszczególne pytania- zamknięte i otwarte w sposób gwarantujący uzyskanie wysokiej liczby punktów. Eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej uczulali również na sposób prezentowania tematów na egzaminie ustnym. Maturzyści mogli też otrzymać w tym dniu arkusze z egzaminów maturalnych tak, by sprawdzić już teraz swoje wiadomości.

poniedziałek, 18 września 2017 21:02
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Informujemy, że kiermasz używanych podręczników odbędzie się w dniu
20 września na długiej przerwie (godz. 11:15- 11:30) przy wyznaczonym
stanowisku koło biblioteki szkolnej.

Uczniowie we własnym zakresie sprzedają i zakupują podręczniki.

  środa, 13 września 2017 07:41
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Informujemy, że kiermasz używanych podręczników odbędzie się w dniu
18 września na długiej przerwie (godz. 11:15- 11:30) przy wyznaczonym
stanowisku koło biblioteki szkolnej.

Uczniowie we własnym zakresie sprzedają i zakupują podręczniki.

poniedziałek, 11 września 2017 07:22
DROGI MATURZYSTO!

W DNIU 19 WRZEŚNIA 2017 r. NA POLITECHNICE OPOLSKIEJ ORGANIZOWANY BĘDZIE OPOLSKI SALON MATURZYSTÓW. UCZESTNICZĄC W NIM OTRZYMASZ MIĘDZY INNYMI INFORMACJE O:

– UCZELNIACH PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH,

– ZASADACH I KRYTERIACH REKRUTACJI NA WYŻSZE UCZELNIE.W TYM DNIU MOŻESZ RÓWNIEŻ OTRZYMAĆ BEZPŁATNY INFORMATOR
O UCZELNIACH WYŻSZYCH, WYSTARCZY, ŻE WCZEŚNIEJ WYPEŁNISZ
KRÓTKĄ ANONIMOWĄ ANKIETĘ NA STRONIE:

http://www.perspektywy.pl/informator/

SPIESZ SIĘ- LICZBA INFORMATORÓW JEST OGRANICZONA!

poniedziałek, 08 maja 2017 18:58
Serdecznie zapraszamy na Targi Edukacyjne, które odbędą się w dniach 9 i 10 maja 2017 r w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym w Opolu.

Na naszym stoisku (stoisko nr 44) poznasz całą ofertę edukacyjną szkoły,
natomiast na open space (oznaczone literką F) możesz wziąć udział
w warsztatach sztukatorskich.

środa, 19 kwietnia 2017 12:47
FESTIWAL KARIERY- OKAZJA, BY POZNAĆ NASZĄ OFERTĘ EDUKACYJNĄ

Serdecznie zachęcamy gimnazjalistów i ich rodziców do wzięcia udziału
w Festiwalu Kariery, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.
Festiwal odbędzie się w dniu 24 kwietnia br. w godzinach 10:00-14:00
w domEXPO w Opolu przy ul. Kępskiej.

W tym dniu będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły,
a także wziąć udział w organizowanych przez nas warsztatach.

wtorek, 11 kwietnia 2017 10:12
Akcja “Buda dla psa”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2A- Paweł Labisz,
chcąc wesprzeć akcję “Buda dla psa” samodzielnie wykonał budę,
którą następnie przekazał Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych
Zwierząt w Opolu.

Pawłowi gratulujemy zaangażowania w niesienie pomocy innym!
Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania Panu Henrykowi Labiszowi
z firmy Dacher za zasponsorowanie materiałów niezbędnych do wykonania
budy.

piątek, 31 marca 2017 06:58
UWAGA- KONKURS!!!

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu organizuje konkurs pn. “PASJA- ZAWÓD- PRZYSZŁOŚĆ”.

Celem konkursu jest ukazanie świata pracy (ludzi, zawodów, sytuacji i miejsc związanych z wykonywaniem pracy).

Forma prac- do wyboru:
1. Model, makieta itp.- jej wymiary nie powinny przekraczać
1 m sześciennego (1m x 1m x 1m).
2. W przypadku fotografii i prac plastycznych (np. rysunek, szkic,
obraz itp.) praca nie może być większa niż 1 m kwadratowy (1m x 1m).
3. W przypadku fotografii, muszą być wydrukowane w formie odbitki
fotograficznej w formacie minimum A4. Ingerencja komputerowa
dopuszczalna jest jedynie w zakresie działań odpowiadających
zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej, polegającym
na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, redukcji koloru, wypalaniu,
poszerzeniu tonalności, wyostrzeniu, redukcji szumu. Wszelkie inne
zmiany są niedopuszczalne.
4. Filmy można dostarczyć na płycie CD i DVD, w formacie avi lub mp4.
Rozdzielczość filmu to minimum HD. Czas filmu nie może przekraczać 10 min.

Na każdej pracy musi znaleźć się imię i nazwisko autora.

Każdy uczestnik wypełnia również kartę zgłoszenia do konkursu.

Prace można złożyć u szkolnego doradcy zawodowego (gabinet nr 6 na parterze)
w terminie do dnia 5 kwietnia.

środa, 08 lutego 2017 14:15
Spotkanie z Uniwersytetem Opolskim

W dniu 8 lutego br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu
Opolskiego oraz działającego przy Uniwersytecie Akademickiego
Centrum Karier.
W trakcie spotkania omówiona została oferta edukacyjna Uniwersytetu Opolskiego,
możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań w trakcie studiów,
a także budowania swojej kariery zawodowej poprzez realizację staży oraz praktyk.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4TO i 4TB.

wtorek, 31 stycznia 2017 09:39
W dniu 19 stycznia 2017 r. odbyła się wycieczka do firmy KRONOSPAN
w Strzelcach Opolskich, w której uczestniczyli uczniowie
klas 2A, 3A, 3TA i 4TB (technik technologii drewna).

Wycieczka rozpoczęła się przedstawieniem profilu działalności firmy, jej misji, zasięgu działalności. Przedstawiciel działu kadr opowiedział o możliwościach zatrudnienia w przedsiębiorstwie, a także programie rozwoju kadr. Następnie odbyły się instruktaże związane z rodzajem wytwarzanych w zakładzie płyt i ich właściwości- uczestnicy mogli przyjrzeć się każdemu z rodzajów płyt. Następnie kierownik linii produkcyjnej opowiedział o samym procesie produkcyjnym od momentu pozyskania drewna do etapu gotowej płyty, przedstawiając maszyny, na których pracuje firma. Szeroko omówione zostały kwestie wprowadzonych przez przedsiębiorstwo polityk jakości i bezpieczeństwa.
Po części teoretycznej uczestnicy zostali oprowadzeni po całej linii produkcyjnej,
gdzie na każdym etapie przeprowadzany był instruktaż dotyczący danej części etapu wytwarzania płyty.

środa, 18 stycznia 2017 14:11
Wycieczka do firmy KRONOSPAN- informacje

Informujemy, że w dniu 19 stycznia 2017 r. odbędzie się
wycieczka do firmy KRONOSPAN w Strzelcach Opolskich.

Firma gwarantuje przejazd tam i z powrotem oraz ubezpieczenie.

Klasy biorące udział w wycieczce: 2A, 3A, 3TA i 4TB (tylko technik
technologii drewna).

Zbiórka uczestników wycieczki o godzinie 11:25 w dniu 19.01.2017 r.
pod gabinetem kierownika szkolenia praktycznego.

Uczniowie przed wycieczką mają obowiązek uczestniczyć
w lekcjach (lekcje 1-4) według planu.

wtorek, 10 stycznia 2017 08:29
Konkurs “Bądź autorem swojej kariery” rozstrzygnięty!

Ogłaszamy, że szkolny konkurs “Bądź autorem swojej kariery”
wygrała Agnieszka Ogińska z klasy 2TA.
Założeniem konkursu było stworzenie listu motywacyjnego
w wybranej przez siebie, jak najciekawszej i najbardziej kreatywnej,
formie.
Agnieszka przedstawiła swoją kandydaturę jako przyszłego
pracownika w postaci multimedialnego listu motywacyjnego.

Gratulujemy uczennicy zaangażowania i kreatywności!

poniedziałek, 19 grudnia 2016 08:44
Finał III edycji Giełdy Talentów za nami!!!

15 grudnia 2016 r. odbył się finał III edycji Szkolnej Giełdy Talentów.
Tego dnia świetlica szkolna zamieniła się w scenę, gdzie swoje talenty i pasje
prezentowali uczniowie.Emocji było sporo, a jurorzy długo obradowali, by wyłonić zwycięzców, gdyż poziom występów i prezentacji był wyjątkowo wysoki.

Z przyjemnością informujemy,że na podium stanęli:
I miejsce- Maciej Kowalski z klasy 3TA w kategorii rycerstwo
II miejsce- zespół: Monika Jaworska z klasy 1TB i Arek Karczewski z klasy 1TA
w kategorii muzyka (śpiew + gitara)
III miejsce- Marlena Sabasz z klasy 1TB w kategorii rysunek

Jurorzy przyznali również cztery wyróżnienia:
1. Magdalena Dogiel z klasy 1TA w kategorii śpiew
2. Guillaume Jarząb z klasy 3cG w kategorii rysunek
3. Kacper Sobuś z klasy 1D w kategorii rysunek
4. Wojciech Jakubik z klasy 2D w kategorii dowcipy

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom
Giełdy Talentów ich wspaniałych pasji i talentów-
dalej je rozwijajcie i osiągajcie sukcesy.
Dziękujemy jurorom za obrady, a także Pani Marii Płacheckiej
i Panu Łukaszowi Jasińskiemu za pomoc w organizacji całego wydarzenia.
Organizatorzy: Katarzyna Aleksandrowicz, Marta Trojanowska-Wójcik

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 wtorek, 13 grudnia 2016 13:54
Informujemy, że finał III edycji Szkolnej Giełdy Talentów
rozpocznie się o godzinie 08:00 15 grudnia 2016 roku
w świetlicy szkolnej.

Uczniowie będą prezentować swoje talenty i zainteresowania
według poniższej kolejności:

1. Maciej Anders- klasa 3bG- rysunek
2. Edyta Czechowska – kl. 3TB – śpiew
3. Magdalena Dogiel – kl. 1TB – śpiew
4. Wojciech Jakubik- kl. 2D- dowcipy
5. Guillaume Jarząb – kl. 3cG – rysunek
6. Monika Jaworska – kl. 1TB – śpiew i Arek Karczewski – kl. 1 TA – gitara
7. Maciej Kowalski – kl. 3TA – rycerstwo
8. Marlena Sabasz – kl. 1TB – rysunek
9. Kacper Sobuś – kl. 1D – rysunek
10. Natalia Szarejko – kl. 1TB – rysunek
11. Kamil Wojdyła – kl. 3TA – ozdoby świąteczne
12. Jennifer Waleska, Weronika Kupiec, Anita Surówka, Jessica Broy,
Michał Augustyniak, Tomasz Chudala- śpiew/ kabaret

Z osobistej prezentacji swoich talentów zwolnieni są jedynie
uczniowie odbywającymi w tym czasie praktyki zawodowe
bądź piszący próbny egzamin gimnazjalny.
Pozostali uczniowie prezentują swoje pasje i talenty osobiście.

Zapraszamy do kibicowania koleżankom i kolegom!

piątek, 09 grudnia 2016 10:13
Przypominamy, że wielki finał III edycji
Szkolnej Giełdy Talentów
odbędzie się 15 grudnia 2016 r.

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO SZKOLNEJ GIEŁDY TALENTÓW

1. Maciej Anders – kl. 3bG – rysunek
2. Kacper Sobuś – kl. 1D – rysunek, zapasy
3. Kamil Wojdyła – kl. 3TA – ozdoby świąteczne
4. Monika Jaworska – kl. 1TB – śpiew + keyboard i Arek Karczewski – kl. 1 TA – gitara
5. Edyta Czechowska – kl. 3TB – śpiew
6. Magdalena Dogiel – kl. 1TB – śpiew
7. Maciej Kowalski – kl. 3TA – rycerstwo
8. Marlena Sabasz – kl. 1TB – rysunek
9. Guillaume Jarząb – kl. 3cG – rysunek
10. Natalia Szarejko – kl. 1TB – rysunek
11. Wojciech Jakubik- kl. 2D- dowcipy
12. Jennifer Waleska, Weronika Kupiec, Anita Surówka, Jessica Broy,
Michał Augustyniak, Tomasz Chudala- śpiew/ kabaret

Uczniowie w tym dniu osobiście prezentują swoje talenty i pasje.

Zachęcamy do kibicowania!

Przewiń do góry