sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

15 października Międzynarodowy Dzień Mediacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października Międzynarodowy Dzień Mediacji to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu świąt nietypowych, bowiem uświadamia ludzi, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej. Tym bardziej cieszy, że w Polsce jest ono coraz bardziej popularne i rozpowszechnione.

Konflikty są nieodłączną częścią naszego życia. Trudno ich uniknąć, chociaż wiele osób bardzo by chciało. Wywołują stres, często zostawiają rysę na naszym wizerunku. Dzięki mediacji można jednak ominąć naprawdę sporo niepotrzebnych nerwów i formalności. Jeśli obie strony są chętne do załagodzenia sporu, to sprawa wcale nie musi trafić do sądu.
W Zespole Szkół Budowlanych w Opolu od od 2014 roku organizujemy seminaria mediacyjne dla młodzieży naszej szkoły oraz innych  szkół na terenie miasta Opola. A wszystko po to,by jak najwięcej młodych ludzi zdało sobie sprawę z tego,że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie. Już niedługo przed nami kolejne spotkanie. A teraz powspominajmy obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji w Zespole Szkół Budowlanych w minionych latach.

15 października Międzynarodowy Dzień Mediacji
Przewiń do góry
Skip to content