sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

W jaki sposób zachęcać uczniów do nauki języków obcych?

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele naszej szkoły wspięli się na wyżyny kreatywności, by zaprezentować różne sposoby kontaktu z językiem obcym,  promowali różnorodność językową i kulturową oraz dzielili się wiedzą na temat różnych języków używanych w Europie.Uczniowie klasy 2TAp  uczestniczyli w  konkursie  klasowym na jak  najszybsze i najładniejsze przeczytanie  tzw. Tongue twisters, czyli wykręcaczy językowych. Na zadanie domowe otrzymali bardzo długi i trudny  tekst do nauczenia z możliwością zdobycia oceny na następnej lekcji. Na lekcji zdobywali plusy. Był sekindant, który mierzył skrupulatnie czas.😘Pan Rafał Brachmański na swoich zajęciach z uczniami klas:  1Ta1, 1Ta2 i 2bG opowiadał  o grupach języków w Europie oraz o występowaniu niemieckiego i dialektach w Niemczech. Z kolei na zajęciach języka niemieckiego u pań: Lucyny  Magierowskiej  Siruk i Pani Iwony  Kuczyńskiej  uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: Gdzie w Wiedniu można zjeść najlepszy tort Sachera ? Uczniowie klas 1TA1,2TBp, 3E i 4TA po obejrzeniu filmu w języku niemieckim na temat historii powstania tortu Sachera wykonali ćwiczenia w języku niemieckim, sprawdzające ich wiadomości w tym temacie. Uczniowie klasy 2TBp poznali również historię i geografię Wiednia  poprzez oglądanie filmu na temat stolicy Austrii.
W trakcie tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy plakat. Jury w składzie pani Lucyna Magierowska – Siruk, pani Dominika Jachymska, pani Iwona Kuczyńska, pan  Rafał Brachmański  wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce zajęła: Wiktoria Bacajewska z klasy 1TA2

II miejsce zajęły : Karolina Karków i Aleksandra Piechaczek z klasy 3TA

III miejsce zajęła : Livia Nowak z klasy 1TA2

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszej nauki języków obcych.

W jaki sposób zachęcać uczniów do nauki języków obcych?
Przewiń do góry
Skip to content