sekretariat@zsbopole.pl (77) 474 54 54 ul. Niemodlińska 40, 45-761 Opole | |

Niezwykły artysta uczył rysunku w Michałowie

Antoni Zajadacz – nauczyciel naszej szkoły poprowadził w dniu 13.09.2020r. warsztaty rysunku w Michałowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego.  Artysta podczas zajęć  objaśniał podstawy rysunku, przekazywał uczestnikom wiedzę oraz swoje subiektywne zdanie na temat sztuki. Opowiedział też o sztuczkach i patentach, których używa podczas tworzenia swoich niepowtarzalnych dzieł. – Różne takie patenty na temat sztuki, bardziej lub mniej znane, chciałbym na takich warsztatach przemycać i tłumaczyć ludziom, że nie można się tego bać. Sztuka to bardzo fajna sprawa, która powinna towarzyszyć nam w życiu częściej – uważa artysta. W niedzielne popołudnie chętni mieszkańcy Michałowa mogli również zaprezentować swoje zdolności warsztatowe poprzez szkic  niezwykłego architektonicznie kościoła i przystąpić do konkursu, w którym na czele jury zasiadł nasz maestro.Europejskie Dni Dziedzictwa – to  wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.
Niezwykły artysta uczył rysunku w Michałowie
Przewiń do góry
Skip to content